29.09.2007, Miroslav Fuks

Vysočina konečně vítězí – veze tři body z Hlučína!

Vysočina konečně vítězí – veze tři body z Hlučína!Po třech nepříjemných „prvoligových“ porážkách proti Příbrami, Slovácku a Brnu se fotbalisté FC Vysočina konečně dočkali tolik potřebné výhry, když vydolovali velmi cenné tři body z horké půdy Hlučína za výhru 0:2. Velmi dobrý výkon pozměněné sestavy korunoval dvěma brankami v první půli kanonýr Pavel Simr.

Diváci: 1150

Hlučín: Kosmál - Kopecký, Sáblík, Švrček, Hornyak - Kovář (70. Vaculík) , Melecký, Stoklásek, Reis (34. Moravčík) - Hanus, Galajda
FC Vysočina: Macháček - Veselý, Šedivý, Suchý, Vepřek - Bayer (90. Čermák), Sviták, Lovětínský - Mezlík (79. Cihlář), Faldyna - Simr.

Trenér Marko v sestavě mohl přivítat uzdraveného Suchého, naopak scházel zraněný Drga a na celý zápas nebyl připraven Cihlář. Výsledná sestava přinesla překvapivé rozestavení 4 – 3 – 2 – 1 v brance s Liborem Macháčkem, který dostal poprvé ve II. lize příležitost před Petrem Tulisem. Do tříčlenné středové formace se zařadil Sviták a vedle Mezlíka v ofenzivním duu překvapivě figuroval Faldyna.
Vysočina se v Hlučíně soustředila na pozornou a pružnou defenzívu, ze které svěřenci kouče Marka vyráželi k nebezpečným rychlým brejkům. Tento záměr se jim podařilo bezezbytku naplnit, k čemuž velmi napomohl úvodní gól už v 5. minutě. To po pravé straně utekl krajní bek Veselý a po zemi předložil ideální přihrávku před branku číhajícímu Simrovi. V 18. minutě pak Reis váhal s rozehrávkou, hráčům Vysočiny vyšel presink, k míči se mezi dvěma obránci dostal opět kanonýr Simr a zvýšil na 0:2.
Před druhým gólem Jihlavy měl přitom velmi blízko k vyrovnání domácí útočník Hanus, ale po centru Hornyaka mířil hlavou mimo tyče. Domácí měli od druhého inkasovaného gólu více ze hry, ale jihlavskou branku netrefil Stoklásek a dvě šance v závěru poločasu neproměnil Galajda. Při té druhé ale překonaného brankáře Macháčka zastoupil na brankové čáře Suchý.
Podobný vývoj mělo utkání i ve druhých 45 minutách. Domácí byli po většinu hrací doby nastěhováni před pokutovým územím Jihlavy, ale střely Meleckého ani dělovka Kopeckého síť za zády Macháčka nerozvlnily. Na skóre nic nezměnil ani závěrečný biliár, kdy se odkop Vepřeka odrazil od Sáblíka jen do levé tyče.