05.07.2008, Miroslav Fuks

Vysočina po dovolené mušku neseřídila

Vysočina po dovolené mušku neseřídilaAni jedna z dvou rozdílných jedenáctek FC Vysočina se proti zahuštěné defenzívě Čáslavi neprosadila a tak vzájemných duel dvou druholigistů skončil vítězstvím soupeře 1:0. Zápas se hrál u příležitosti 90ti let fotbalu v Chotěboři.

ČáslavČáslav
přát., sobota 5.7.2008, 16:00
1:0
(1:0)

Gól: 11. Strnad
Diváci: 300
FC Vysočina: 1. poločas: Štěpanovský – Gabriel, Rezek, Gába, Vepřek – Dupal, Schneider, Lovětínský, Netrda – Tecl, Rabušic. 2. poločas: Tulis – Sláma, Tlustý, Kadlec, Oliveira – Veselý, Schneider (65. Lovětínský), Čermák, Cihlář – Peška, Vácha.

Vysočina byla po celé utkání fotbalovějším týmem a měla výraznou územní převahu. Z množství standardních situací a řady šancí však nic nevytěžila. Svěřencům kouče Marka ve hře scházela lehkost, moment překvapení a klid v koncovce. Jihlava navíc potvrdila, že se jí proti zataženému defenzivně hrajícímu soupeři příliš nedaří.
Jediná branka utkání padla v 11. minutě, kdy se čáslavský útočník dostal za obranu, Gabriel jeho pokus zvládl skluzem zablokovat, ale Strnad z hranice penalty dokázal míč dostat do sítě. Vysočina z obléhání čáslavské branky vytěžila množství rohů a standardek. V první půli v síti neskončilo Teclovo přelobování gólmana či šance Rabušice a později Tecla po centrem Gabriela z pravé strany. Pouze tyč orazítkoval přímý kop Dupala z dvaceti metrů a nádherná dalekonosná střela Schneidera z třiceti metrů.
Ani ve druhé části se obraz hry nezměnil. Houževnatě hrající Čáslav vedená exkladenským koučem Koubkem však čisté konto udržela i po šancích Oliveiry a Cihláře.
Šanci na střelecký reparát bude mít FC Vysočina už ve středu 9. července, kdy od 16:00 hodin hostí slovenský Trenčín. Atraktivní zápas bude sehrán na stadiónu Sokola Bedřichov v Jihlavě.

12.kolo | FC Vysočina - Čáslav | 1:0
26.kolo | Čáslav - FC Vysočina | 2:1