07.02.2007, Miroslav Fuks

Vysočina podlehla mistrovskému Liberci 0:2

Vysočina podlehla mistrovskému Liberci 0:2Fotbalisté FC Vysočina podlehli ve svém závěrečném představení na Tipsport cupu mistrovskému Liberci 0:2 a se ziskem jednoho bodu skončili na posledním místě mladoboleslavské skupiny tohoto zimního turnaje. Slovan nastoupil bez několika hráčů plnících reprezentační povinnosti, přesto disponoval velice silnou a zkušenou sestavou.

LiberecLiberec
Tipsport cup, středa 7.2.2007, 15:00
2:0
(1:0)

Góly: 22. Sales, 63. Parks
Liberec: Hauzr - Brezinský, Polák, Košťál, Janů (77.Finklár) - Papoušek (46.Novotný), Bílek (73.Věchet), Hodúr, Ančic (30.Liška) - Nezmar (46.Němec), Sales (46.Parks)
FC Vysočina: Rzeszoto (46. Tulis) – Gebreselassie (61. Bartoš), Ditrich, Kadlec, Drga – Veselý (61. Baláž), Gorol, Lovětínský (61. Kovařík), Malínek (77. Čermák) – Svoboda (69. Šamánek), Faldyna (46. Rabušic).

Trenér Bokša se musel obejít bez zraněné dvojice Vladyka – Pacholík, bez studijní povinnosti plnícího Šourka a bez reprezentanta Cihláře. Do sestavy znovu zařadil testovaného zlínského stopera Ditricha a překvapivě se v ní objevil i brněnský ofenzivní hráč Libor Baláž, o kterého Vysočina usilovala již v létě a který podzim strávil na hostování v Českých Budějovicích.
Úvod zápasu patřil libereckému týmu. Přesto se v první šanci objevil jihlavský kapitán Kadlec, který v 10. minutě hlavičkoval těsně vedle liberecké šibenice. V 11. minutě centroval z levé strany Ančic, Papoušek balon poslal do vápna, ale Sales branku minul. Ve 22. minutě už gólově udeřilo. Brezinský založil dlouhým balonem akci po pravé straně. Hodúr uvolni Nezmara, který vystřelil. Jeho pokus usměrnil do sítě Sales - 0:1. Ve 26. minutě mohl Sales přidat druh gól, zbavil se obránce a šel sám na brankáře. Rzeszoto ale jeho zakončení vystihl. Ve 30. minutě vystřídal zraněného Ančice exjihlavský Jiří Liška. Ve 35. minutě vyzval další skvělou přihrávkou Hodúr k zakončení Salese. Jeho střela ale byla slabá.
Jihlavští se začali více prosazovat až v závěru poločasu, kdy zvýšili tlak na liberecké obránce, agresivně je napadali a komplikovali jim rozehrávku. Vytvořili si i několik dobrých šancí, ale k zakončení se ale ani jednou nedostali. Nejnebezpečněji vyhlížely šance v závěru poločasu. Nejdříve ve 35. minutě skvěle zasáhl Brezinský, který v poslední chvíli ukopl míč na roh před Svobodou mířícím do odkryté branky. V poslední minutě pak nebezpečně centroval Svoboda, Faldyna ale na zadní tyči na balon těsně nedosáhl.
Nejlepší český fotbalový trenér roku 2006 Lavička provedl ve 2. půli hned několik korektur v sestavě, mírná převaha Liberce však pokračovala. V 50. minutě řádně zamotala jihlavskou obranu dvojice Parks - Němec. Závar ale dokázal brankář Jihlavy vyřešit a byl z toho pouze roh. Po něm hlavičkoval Košťál, brankář ale míč chytil. V 57. minutě se hezky uvolnil Hodúr a tvrdě vystřelil, míč jen těsně minul tyč plachtícího brankáře. V 63. minutě vysunul fantastickou přihrávkou Hodúr rozeběhnutého Parkse. Ten si položil obránce i gólmana a kolem dalšího beka přidal druhý gól - 0:2. V 70. minutě měla šanci Vysočina. Gorol tvrdě vystřelil a gólman Hauzr musel předvést dobrý zákrok. K vyraženému míči se však dostal další jihlavský hráč, ovšem Hauzr i dorážku dokázal ztlumit a nebezpečí zažehnal odkopem na roh Polák. Chvíli na to hlavičkoval těsně nad mladý útočník Šamánek. V 84. minutě zkoušel střelecké štěstí Čermák, Hauzr byl ale připraven. Chvíli poté kopala Vysočina rohový kop, centr proletěl libereckým vápnem a na zadní tyči těsně minul jednoho z našich hráčů. V 86. minutě prošel do našeho vápna Rabušic a tvrdě vystřelil. Balon letící k tyči Hauzr nadvakrát zlikvidoval. O dvě minuty později hlavičkoval těsně vedle jihlavské branky Němec. V 90. minutě ještě mohl skórovat Parks,byl ale z úhlu a brankář m skokem pod nohy šanci zlikvidoval. Poradil si i s dorážkou Němce.

„Sehráli jsme velice kvalitní a otevřený zápas s přeci jen fotbalovějším a zkušenějším protivníkem. Herně jsme určitě nepropadli, spíše naopak. Jen nás mrzí, že jsme už ve třetím zápase v řadě neskórovali. Do začátku jara je však ještě dost času na zlepšení finální fáze,“ řekl po zápase asistent Josef Vrzáček.