30.11.2014, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina poprvé pod trenérem Kučerou prohrála

Vysočina poprvé pod trenérem Kučerou prohrálaV sedmém utkání pod vedením kouče Romana Kučery už Vysočina padla. Na domácí půdě nenavázala na slavné vítězství proti Plzni a zaslouženě podlehla Spartě Praha v poměru 0:2 (0:2). Hostující branky zaznamenali Josef Hušbauer a Jakub Brabec. Jihlavský celek poslední půlhodinu dohrával bez vyloučeného Vladimíra Kukoľa. FC Vysočina svoji podzimní bilanci završil na 11. příčce se ziskem 18 bodů.

Diváci: 4155
FC Vysočina: Hanuš – Vaculík, Kryštůfek, Krejčí, T. Marek – Kučera, Šulek (67. Kovář) – Fulnek (46. Kosak), Harba, Kukoľ – Mešanović. Náhradníci: Blažek - Šourek, Tlustý, Koloušek, Irobiso.
Sparta: Štěch – Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Mareček, Matějovský (73. Vacek) – Dočkal, Hušbauer (83. Schick), Krejčí – Lafata (17. Přikryl)

Kouč Roman Kučera se musel při tvorbě základní sestavy obejít bez sparťanských hostů Jánoše a Hybše, což vyřešil nasazením Marka a uzdraveného Šulka.

Sparťané sehráli výborný poločas, dařilo se jim rozebírat jihlavskou obranu, ale neproměňovali šance. Góly tak nakonec padly po standardních situacích a byly si dost podobné. Odvrácený centr a střela. Nejdřív se v 23. minutě Fulnek nedůrazně odvrátil míč a náramně jej trefil Hušbauer z dvaceti metrů. Míč plachtil přes brankáře Hanuše a zapadl pod břevno. Druhý dal stoper Brabec, když domácí zaváhali s odkopem, on si míč zpracoval stehnem a z otočky z hranice vápna pálil k tyči. Hosté zápas zcela ovládali, chvíli útočili po levé straně přes Krejčího, pak zase po pravé přes Kadeřábka. Matějovský rozdával kolmice, Hušbauer s Dočkalem kombinovali. Právě Dočkal měl sám tři velmi dobré možnosti. Měl i smůlu, když jeho rána po zpětné přihrávce Kadeřábka trefila do hlavy spoluhráče Přikryla. Jihlavští fotbalisté v úvodu nevyhlíželi špatným dojmem, dostali se i k několika brejkům a centrům. Slibně vypadala rána Harby z hranice vápna, kterou Štěch s námahou vyrazil na roh.

Po přestávce domácí zvýšili důraz, ale někdy spíš špatným směrem. Kukol během pěti minut za dva ostré fauly dostal dvě žluté karty a poslední půlhodinu museli Jihlavští dohrávat v deseti. Přesto mohli domácí snížit, když Kadeřábek v 72. minutě zahrál riskantní malou domů, ale sparťanský gólman ošemetnou situaci proti Mešanovičovi nakonec se štěstím vyřešil. Jinak sparťané hru kontrolovali, kombinačními akcemi si vypracovali pár příležitostí, ale buď zkazili finální přihrávku, nebo dobře zasáhl Hanuš jako při Krejčího střele z deseti metrů či technickém pokusu Hušbauera. Další tutovku měl po pasu Dočkala Krejčí, který střílel z voleje do tyče. Sparta brala z Jihlavy tři body naprosto zaslouženě.

2.kolo | Sparta - FC Vysočina | 3:0
16.kolo | FC Vysočina - Sparta | 0:2