26.07.2011, Miroslav Fuks

Vysočina přípravný blok uzavřela výhrou nad Třebíčí

Vysočina přípravný blok uzavřela výhrou nad TřebíčíFotbalisté FC Vysočina dnes uzavřeli blok letních přípravných duelů výhrou nad divizním HFK Třebíč v poměru 9:1 (3:1). V zápase dostali příležitost všichni členové kádru Romana Pivarníka a byl jistě dobrou průpravou před sobotním úvodním kolem Ondrášovka Cupu na půdě SFK Vrchovina. Branky v jihlavském dresu zaznamenali Peter Krutý, Karol Karlík, Jan Kosak, Tomáš Kučera, Petr Dolejš, Stanislav Tecl, Lukáš Vaculík a dvakrát Filip Dort.

přát., úterý 26.7.2011, 17:30
9:1
(3:1)
TřebíčTřebíč

Góly: 75. a 90. Dort, 5. Krutý, 33. Karlík, 40. Kosak, 55. T.Kučera, 62. Dolejš, 71. Tecl, 82. Vaculík – 30. Florián
Rozhodčí: Fridrichovský – Reich, Hájek
Diváci: 150
FC Vysočina: I. půle: J.Procházka (33. Rožník) – Kryštůfek, Šimáček, Gavrić, Cihlář – Kosak, Karlík, Vacek (25. T.Kučera), Krutý – Simr, Bača, II. půle: Rožník (66. Uvarenko) – Gabriel, Filip, Karlík, Šilinger – Dolejš, Dort, Velický, Vaculík – T.Kučera (61. Tecl), Sedláček.
Třebíč: Rousek – Svoboda, Komínek, Chalupa, P.Čermák – I.Čermák, Linhart, Koníř, Smažil – Florián, Novotný, střídali: Němec – Kyzlink, Benda, Kostelecký.

V úvodu zápasu ve dvou velkých šancích selhal Simr. Tento útočník měl vůbec smolný den, neboť v gólovkách neuspěl ani ve 24., 37. a 44. minutě. To Krutý byl v 5. minutě nekompromisní a otevřel po přihrávce Kosaka skóre utkání. V 9. minutě neproměnil samostatný nájezd Vacek po uvolnění Simra. Ve 20. minutě ve vápně neuspěl ani Karlík po předchozí spolupráci Kosaka a s Bačou. Mezi 25. a 30. minutou si Vysočina vybrala slabší chvilky a Třebíč toho využila k vyrovnání z kopačky Floriána. Domácí celek odpověděl velmi rychle. Karlík se v 33. minutě dostal k míči za vápnem a technickou střelou překonal gólmana – 2:1. Ve 40. minutě už to bylo 3:1, když Kryštůfek hlavou přistrčil míč ke Kosakovi, který se trefil krásně do zadního koutu branky.

Jihlavská sestava se do 2: části takřka úplně pozměnila. Ve 49. minutě Gabriel po přihrávce Dorta neskóroval. První branka druhé půle tak přišla v 55. minutě, kdy Kučera postupoval sám na branku a chladnokrevně skóroval. V 62. minutě to bylo 5:1, když se tvrdou střelou uvnitř vápna prosadil Dolejš. Poté neuspěl po nahrávce Dorta Tecl, neujala se ani krásná kombinace zakončená nepřesnou hlavičkou Vaculíka či lob Sedláčka. Na 6:1 zvýšil po samostatném úniku uzdravený Tecl. V 75. minutě se poprvé prosadil Dort a tentýž hráč v 90.minutě uzavřel svojí druhou brankou skóre zápasu na 9:1 po přihrávce Dolejše. Mezitím v 81. minutě netrefil gól po centru Gabriela Tecl, o minutu později zvýšil na 8:1 Vaculík a v 88. minutě diváky zaujaly nůžky Sedláčka, které šly těsně nad.