06.11.2009, Miroslav Fuks

Vysočina proti Dukle počtvrté nevyrovnala

Vysočina proti Dukle počtvrté nevyrovnalaVysočině se domácí podzimní loučení nepovedlo. Neprodloužila sérii bez prohry a ani na pátý pokus Duklu Praha nezdolala. V zápase doplácela na fatální chyby brankáře Wintera a obrany a hned čtyřikrát prohrávala o jeden gól! Třikrát stihla poměrně rychle vyrovnat, ale počtvrté jí už nebylo přáno. Výsledkem 3:4 (2:2) jihlavští fotbalisté potvrdili, že disponují nejlepším útokem v lize, ale zároveň mají jednu z nejhorších obran.

15.kolo, pátek 6.11.2009, 18:00
3:4
(2:2)
Dukla PrahaDukla Praha

Branky: 26. Krutý, 41. Mešanovič, 72. Karlík - 21. Chigou, 34. Vrána, 67. Vrána, 74. Kulvajt.
ŽK: Penc, Caha - Gedeon, Vorel, Kučera, Vrána, Kulvajt.
Rozhodčí: Matějek - Jiřík, Szarowski.
Diváci: 1150
FC Vysočina: Winter - Tlustý, Penc, Kadlec, Caha (61. Gába) - Vydra (62. Veselý), Karlík, Gruber (88. Korčián), Krutý - Mešanovič, Tecl
Dukla Praha: Rada - Hašek, Kučera, Vorel, Mičič (78. Macháček) - Gedeon - Malý, Hanousek - Vrána, Chigou (71. Svatonský), Kulvajt (90. Berger)

Kouč Luboš Urban na domácí utkání do základu opět nasadil Vydru a na lavičce zůstal Veselý. Zároveň se do sestavy vrátili uzdravení Gruber a Winter místo Šislera a Štěpanovského.

Do utkání vstoupili aktivněji hráči Jihlavy, už po šesti minutách trefil tyč Radovy branky Mešanovic a po čtvrthodině vyrazil střelu Karlíka gólman Dukly na roh. Paradoxně ale jako první skórovali hosté. V 21. minutě totiž nedokázal gólman Winter zachytit snášející se míč, útočník Chigou ho snadno přehlavičkoval a trefil přesně mezi na čáře hlavičkujícího Pence a břevno. Dukla šla poprvé do vedení. Pražané se ale radovali z vedení jen necelých pět minut, protože ve 26. minutě se k exekuci trestného kopu z hranice vápna postavil Peter Krutý a svojí skvělou levačkou nedal Radovi šanci. O dalších osm minut už ale byla veselejší zase Dukla, když povedenou akci zakončil přesně Vrána. O tom, že do kabin půjdou týmy za vyrovnaného skóre se postaral Muris Mešanovič, který čtyři minuty před koncem prvního poločasu po rohovém kopu propálil vše, co mu stálo v cestě včetně gólmana Rady.

Skóre jako na houpačce pokračovalo i ve druhém poločase. Dukla byla v jeho úvodu aktivnější a opět do vedení je poslal svojí druhou trefou Pavel Vrána, který využil druhé hrubé chyby gólmana Wintera po rohovém kopu. Dukla ovšem nedokázala své vedení udržet ani potřetí. V 72. minutě totiž brankář Rada centr Krutého vyboxoval jen k Veselému, který ho vrátil do vápna, kde ho z voleje přesně trefil Karol Karlík. Potřetí tak bylo vyrovnáno! Drama jako od Shakespeara nakonec rozluštil Tomáš Kulvajt, který pouhé dvě minuty po jihlavském vyrovnání vstřelil i čtvrtý gól Dukly. Střelu Svatonského sice Winter bravurně vyrazil, ale v Kulvajt v obtížné situaci dokázal hlavou míč dostat do branky. Závěr přinesl pouze platonický tlak zdeptané Vysočiny.

15.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 3:4
29.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 1:1