04.04.2008, Miroslav Fuks

Vysočina proti Vítkovicím prodloužila série

Vysočina proti Vítkovicím prodloužila sérieVysočina proti Vítkovicím po zásluze dosáhla na tři body, když soupeře srazila do kolem vlastní branka a následný zásah Františka Schneidera z přímého kopu. Jihlavský tým tak prodloužil čtyřzápasovou sérii bez porážky a jarní domácí sled vítězných zápasů bez inkasované branky.

Diváci: 1300
FC Vysočina: Šimon - Sláma, Tlustý, Kadlec, Cihlář - Dupal (83. Gabriel), Gába, Schneider, Veselý (90. Netrda) - Böhm (66. Vácha), Faldyna
Vítkovice: Vaclík - Hrdlovič, Doležal, Švehla, Derych - Pulkert, Valášek, Motyčka (89. Dobeš), Mikulenka - Prohászka (86. Hromkovič), Fromelius (69. Lokša).

Kouč Marko měl před utkáním velké starosti se sestavou. V týdnu postupně onemocnělo pět hráčů. Sláma a Gába nastoupit dokázali, Vepřek byl připraven pouze na lavičce a nemocní Rabušic a Bodeček zůstali doma. Alespoň na lavičce se tak poprvé objevil uzdravený Brazilec Gabriel a hráči juniorky Netrda a Pacholík. Netrda a Gabriel si v zápase nakonec připsali své první druholigové jihlavské starty.

První dvacetiminutovka byla v režii domácího týmu, který svého soupeře kombinačně přehrával a vypracoval si několik nebezpečných situací. Poté se hosté osmělili a v další desetiminutovce ukázali, že i oni dokáží zaútočit. Vysvobození pro Vysočinu přinesl první roh utkání, který ve 35. minutě poslal Dupal před branku, kde si míč do vlastní sítě srazil vítkovický stoper Doležal. O čtyři minuty později to bylo už o dvě branky. Schneider z trestného kopu zpoza šestnáctky propálil vše a poslal Jihlavu do trháku. "První gól jsme si dali sami, při druhém míč prošel zdí. Je to smůla," litoval po zápase vítkovický kouč Alois Grussmann.

I po přestávce byli domácí lepší. V poklidu zachytávali vítkovické pokusy o steč jihlavské branky a pokoušeli se pojistku svého vedení. V 55. minutě po centru Cihláře do pokutového území hlavičkoval pěkně Schneider, balon ale zamířil vedle vítkovické branky. O šest minut později dělily Faldynu po elegantní patičce centimetry od branky. V 76. minutě si trestný kop zopakoval Schneider a gólman hostů Vaclík měl plné ruce práce, aby míč natřikrát zkrotil před dotírajícími hráči Jihlavy. Reprezentační gólman hostí byl úspěšný i proti Veselému, který proti němu postupoval zleva. V 78. minut se nenechal nachytat ani po střele Váchy z třiceti metrů. V 81. minutě obdržel kapitán Vítkovic Radim Derych druhou žlutou kartu a musel předčasně zamířit do sprch. A právě v deseti byli hosté mnohem více nebezpeční. V 86. minutě hrubě chyboval v rozehrávce Tlustý a útočník Lokša postupoval sám na Šimona. Ten však proti němu dobře vyběhl a vítkovický fotbalista poslal balon jen vedle jihlavské branky. V Šimonově síti neskončila ani nebezpečná situace v 88. minutě, neboť Cihlář míč dokázal po závaru vykopnout z brankové čáry. "I nejlepší mužstva ve světě někdy rozhodují zápasy ze standardek. To samé se povedlo nám," uvedl kouč Jihlavy Karol Marko.

Preview: Vrátí Vysočina Vítkovicím podzimní porážku?

5.kolo | Vítkovice - FC Vysočina | 3:1
20.kolo | FC Vysočina - Vítkovice | 2:0