25.01.2017, Miroslav Fuks

Vysočina proti Vlašimi udělala z výhry prohru

Vysočina proti Vlašimi udělala z výhry prohruFC Vysočina utrpěl první prohru v zimním přípravném bloku, když podlehl Vlašimi 2:3 (1:0). Jihlava nad 5. celkem II. ligy ještě v 72. minutě držela zdánlivě ppoklidné vedení 2:0, ovšem sérii bych dopřála soupeři překvapivé a cenné vítězství. Branky domácího celku zaznamenali Davis Ikaunieks a Pavel Dvořák, vlašimskou výhru zajistil hattrick Hadaščoka.

Diváci: 50
FC Vysočina: I. půle: Rakovan - Fulnek, Tlustý, Krejčí, Popović – Kryštůfek - Záviška, Hronek, Zoubele, Ikaunieks - Rabušic. II. půle: Soukup - Nový, Kryštůfek, Krejčí, Popović - Hronek, Urblík - Záviška, Fulnek, Novotný – Dvořák.
Vlašim: Nguyen – Wiesner, Kadlec, Hašek, Vyhnal, Paldan, Janda, Jeslínek, Hadaščok, Kulhánek, Reiter, Náhradníci: Jíra, Ngimbi, Tarczal, Vrána, Jícha, Štochl, Kučera.

Kouč Michal Bílek ze zdravotních důvodů postrádal avizovaných sedm fotbalistů, což se promítlo do malého počtu střídajících a též do zařazení některých hráčů na netradiční posty. Zápasovou premiéru v dresu prvního týmu si odbyl jednadvacetiletý gólman Pavel Soukup.

Vlašimský tým do utkání vstoupil o poznání aktivněji. Svoji územní převahu korunoval v 6. minutě zdařilou individuální akcí Vyhnala, který do velké šance uvolnil Hadaščoka, ovšem toho Rakovan dokázal vychytat. Jihlavský tým se rozjížděl pozvolna, ovšem postupem času si v prvním dějství vytvořil převahu, když byl důraznější v soubojích, sbíral odražené míče a byl přímočařejší. První šanci měl v 8. minutě Rabušic po centru Popoviće, ovšem jihlavský útočník ze své střely vytěžil jen rohový kop. Po gólu volala 21. minuta, kdy Záviška zahrával roh a přesně našel Krejčího, jehož hlavička letěla těsně vedle branky. V 36. minutě poslal Krejčí přesný míč za vlašimskou obranu. V náběhu za stopery ideálně našel Ikauniekse, jenž z úhlu překvapil, když místo přihrávky zvolil důraznou střelu na přední tyč, kterou dokonale překvapil Nguyena ve vlašimské brance – 1:0. Další náznaky jihlavských šancí už branku nepřinesly, tudíž se v prvním dějství narodila jediná branka.

Ve druhém poločase se dlouho zdálo, že Vysočina překvapení nedopustí. Kontrolovala hru, Vlašim nepouštěla do šancí a vyrážela do nebezpečných brejků. V 56. minutě byl na úrovni dvaceti metrů od branky faulován Novotný a Nový se postavil k zahrávání nadějného přímého kopu. Ten krásně zakroutil přes zeď, ovšem jen vedle tyče. V 63. minutě Dvořák vybojoval míč, pronikl do vápna a snažil se napodobit střelu Ikauniekse z první půle. Prostor mezi tyči a Nguyenem však těsně minul. V 67. minutě už byl přesnější a zvýšil na 2:0. Z malého vápna zúžitkoval nahrávku Závišky, kterého předtím vyslal do křídla Hronek. První komplikace zdánlivě jasného duelu nastala v 72. minutě, kdy chyboval Krejčí a umožnil Hadaščokovi samostatný postup na Soukupa. Exliberecký útočník se ve velké šanci nemýlil – 2:1. V 87. minutě ve vápně fauloval Popović Jeslínka a Hadaščok nabídnutou penaltu proměnil – 2:2. Soukup však nebyl daleko k tomu, aby balón vyrazil. Jihlavský zmar završila 88. minuta, kdy nepřesná rozehrávka na pravé straně umožnila brejk hostujícího celku a na jeho konci byla přesná koncovka šťastného autora hattricku Hadaščoka – 2:3.

Co k nevydařenému přípravnému duelu řekli trenér Michal Bílek a exvlašimský záložník Petr Hronek? Video přínáší Youtube kanál Ježour TV.

Co k nevydařenému utkání řekl trenér Michal Bílek? „Jsem samozřejmě zklamaný. Prakticky do 75. minuty jsme utkání bez větších problémů kontrolovali, ale pak jsme inkasovali góly po našich zcela zbytečných a triviálních chybách. Porazili jsme se úplně sami. Je to v uvozovkách jen příprava, ale platí, že každé vítězství se počítá a týmu dodává potřebné sebevědomí. Dnes mohu říci, že jsme do 75. minuty podali dobrý výkon, ale zbytek utkání byl hrozný. Neomlouvá fakt, že jsme disponovali jen čtrnácti hráči do pole a někteří hráči nastoupili na nezvyklých postech. Tohle utkání jsme prostě měli zvládnout.“