29.10.2016, Miroslav Fuks

Vysočina v Brně sahala po výhře, nakonec zase brala jen bod

Vysočina v Brně sahala po výhře, nakonec zase brala jen bodFotbalisté FC Vysočina byli v Brně velmi blízko první výhře v sezóně. Po výborném prvním poločase šli do vedení díky přesné střele Pavla Dvořáka a po řadě dalších šancí mohli pomýšlet i na vyšší vedení. Ve druhém dějství Jihlava dlouho čelila brněnskému tlaku a vyrážela do rychlých kontrů. Nakonec však tříbodový zisk neudržela, když vyrovnal Škoda. Vysočina si tak připsala už šestou remízu 1:1 v tomto ročníku ePojisteni.cz ligy.

Diváci: 3526
Brno: Melichárek – Sedlák, Kijanskas, Vraštil (76. Růsek), Lutonský – Polák, Lacko (62. Krejčí) – Hyčka, Michal Škoda, Vávra (46. Pašek) – Řezníček. Náhradníci: Veselý – Weber, R. Buchta, Praks.
FC Vysočina: Hanuš – Tlustý, Krejčí, Rosa, Mišůn – Štěpánek, Urblík (87. Ikaunieks) – Vaculík (78. Hronek), Dvořák, Batioja (82. Zoubele) – Rabušic. Náhradníci: Rakovan – Blaič, Šamánek, Urdinov.

Kouč Michal Bílek oproti středečnímu pohárovému duelu učinil hned pět změn. V základu scházeli Rakovan, Blaić, Hronek, Ikaunieks a Novotný, naopak v něm figurovali Hanuš, Tlustý, Vaculík, Batioja a Rabušic.

Hosté do utkání vstoupili aktivně a už ve 2. minutě si vytvořili první dobrou příležitost. Štěpánek zleva pronikl do vápna a zpětnou přihrávkou nalezl Rabušice, který však hradbu brněnských hráčů nepropálil. Ve 4. minutě jej za obranu krásně vyslal Dvořák, Rabušic chtěl pálit z otočky, ovšem Melichárek proti němu dokázal včas vyběhnout. V 8. minutě si Batioja narazil s Rabušicem, dostal přízemní přihrávku na malé vápno, ovšem na dlouhou nohu míč nedokázal usměrnit do branky. V 9. minutě aktivní Rabušic dostal balón za obranu a z hranice vápna vypálil těsně vedle pravé tyče Melichárkovy branky. V 16. minutě dostal Batioja od Mišůna kolmici do vápna a Melichárek měl hodně práce, aby byl u míče dříve, než ekvádorský křídelník. Ve 22. minutě se Rabušic probojoval do střelecké pozice, ovšem jeho pokus z dvaceti metrů nemohl brankáře Zbrojovky ohrozit. Ve 24. minutě se zrodila další obrovská šance po spolupráci Dvořák – Rabušic, na jejímž konci byl opět skvělý zákrok Melichárka. Ve 29. minutě mělo první šanci Brno a hned náležela do kategorie vyložených. Hyčka nestihl pomalou přihrávku jihlavských stoperů a řítil se středem na Hanuše, ovšem brankář Vysočiny u něj byl na hranici vápna včas a Hyčka jej nepropálil. V 33. minutě se ve vápně ocitl volný zapomenutý Škoda a zleva dokázal tvrdě vypálit. Trefil však jen boční síť. Dobrou fázi brněnského týmu potvrdila 40. minuta, kdy po křídelním průniku Hyčky nepříjemně vypálil Škoda a Hanuš se musel hodně natáhnout, aby přízemní střelu vytěsnil na roh. Ve 42. minutě se znovu připomněli hosté, když k překvapivé ráně z 30ti metrů natáhl Batioja a Melichárek musel míč vyrazit na roh. Ten nebezpečí nepřinesl, ovšem chvíli poté se zrodil rychlý kontr, na jehož konci byl úvodní gól zápasu. Rabušic potáhl míč, našel ve vápně Batioju, ten z první sklepl míč pro Dvořáka, jenž přesnou ranou na zadní tyč skóroval – 0:1. Ve 42. minutě po centru Lacka hlavičkoval do Hanušovy náruče Škoda.

Brno do druhé půle vylezlo aktivně a hosty zatlačilo na jejich polovině. Šanci si vypracovali až v 53. minutě, kdy po centru Hyčky hlavičkoval Škoda. Hanuš se však prezentoval efektní robinzonádou, po níž kulatý nesmysl lapil. Hosté ale nadále hrozili z rychlých kontrů. V 54. minutě Dvořák již po několikáté našel za obranou Rabušice, jenž si z úhlu znovu vylámal zuby na Melichárkovi. V 61. minutě se k odraženému míči ve vápně dostal Škoda, pohotově vypálil, ale Hanuš byl na zemi včas a balón lapil. V 69. minutě Lutonský potáhl míč a svůj úprk zakončil střelou z dvaceti metrů do Hanušovy náruče. V 76. minutě Batioja výborně vystihl brněnskou malou domů, do křídla se zbavil i Melichárka, ovšem byl takřka u brankové čáry a nedokázal ani vystřelit, ani nahrát před branku. V 79. minutě se domácí dočkali vyrovnání, když střídající Růsek potáhl míč a do vápna uvolnil Škodu, jenž prostřelil Hanuše – 1:1. Chvíli poté mohla jít Zbrojovka do vedení, když Hyčkovu pohotovou ránu z hranice šestnáctky Hanuš skvěle vyrazil. V 83. minutě se po centru ze strany dostal k zakončení uvnitř vápna exbrněnský Zoubele, ale z těžké pozice přestřelil. V 86. minutě se z rychlého kontru na levém křídle prosadil Zoubele, našel před brankou volného Hronka, jehož střelu Melichárek šťastně vyrazil. V nastaveném čase se k nebezpečné střele znovu dostal Zoubele, ovšem vytěžil jen roh. Duel tak skončil dělbou bodů 1:1.

12.kolo | Brno - FC Vysočina | 1:1
26.kolo | FC Vysočina - Brno | 3:0