07.11.2010, Miroslav Fuks

Vysočina v Karviné vedení neudržela

Vysočina v Karviné vedení neudrželaFotbalisté FC Vysočina podzim zakončili prohrou 2:1 (0:1) v Karviné, která jihlavské fotbalisty zdolala poprvé v druholigové historii. Hosté důležitý duel začali nadějně, když skóre otevřel v 17. minutě Jan Halama. Karvinský však ve druhé půli nakonec přinesl obrat, který v závěru utkání zařídili Opic a Milosavljev. FC Vysočina tak s 26 body přezimuje na 3. příčce velmi vyrovnané druholigové tabulky.

KarvináKarviná
15.kolo, neděle 7.11.2010, 14:00
2:1
(0:1)

Branky: 73. Opic, 89. Milosavljev - 14. Halama
ŽK: 60. Ficek, 67. Knötig, 82. Opic, 90. Milosavljev, 90. Jursa - 85. Svoboda, 87. Tecl, 88. Šimonek
Rozhodčí: Matějek - Chytil, Slavík
Diváci: 1850
Karviná: Kafka – Hoffmann (56. Jursa), Mihálik, Homola, Knötig – Pavlík M., - Ciku (55. Mišinský), Motyčka, Ficek, Milosavljev (90. Štajer) - Opic
FC Vysočina: Svoboda – Veselý, Tlustý, Halama Gavrič - Dolejš, Görner, Gába, Gabriel (74. Demeter, 84. Zelinka) - Tecl, Bača (54. Šimonek).

Kouč Josef Vrzáček se v Karviné musel obejít bez vyžluceného slovenského dua Krutý – Karlík. Navíc zdravotní problémy na hřiště nepustily kapitána Dorta. Na levý kraj zálohy se tak postavil Gabriel a uvolněná místa ve středu zálohy obsadili Görner a uzdravený Bača.

Domácí ke klidnějšímu přezimování potřebovali zvítězit, tudíž začali o poznání aktivněji, než jejich jihlavští protivníci. V první šanci byl už ve 3. minutě Milosavljev, jehož střelecký pokus byl zablokován na roh. Mnohem nebezpečnější byla 10. minuta, kdy Ciku vyslal do brejku Milosavljeva, jenž od půlky postupoval na gólmana Svoboda. Udělal mu kličku, ale vytlačil se tím z úhlu. Jeho střela poté jen o chlup minula jihlavskou bránu. To Vysočina byla o 4 minuty šťastnější. Po jenom z řady rohu, které provázely úvodní čtvrthodinu utkání, se míč odrazil k osamocenému Halamovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1! O 3 minuty později mohlo být z jihlavského pohledu ještě lépe, jenž Dolejš přímý kop z nadějné pozice z 22 metrů napálil vysoko nad bránu. Karvinští byli aktivní, vytvářeli házenkářské zámky, tlačili se k jihlavské brance, ale dokázali si vytvořit jen závary a standardní situace. Naopak ve 23. minutě Hoffmannovu nepřesnou přihrávku vystihl Dolejš, rychlým sprintem přešel přes Mihálika, ale vše pokazil finální přihrávkou. Na druhé straně se ve 33. minutě hlavou neprosadil zkušený kanonýr Opic. Nepřesně pálil ve 37. minutě i Gabriel, jenž nastoupil netradičně na levém okraji zálohy. Na poločasovém stavu se již nic nezměnilo.

Karviná do druhé části nastoupila velmi aktivně a se snahou brzy vyrovnat. Jejich snaha však dlouho nebyla odměněna. Nejprve v 52. minutě zahodil velkou šanci Motyčka, který osmi metrů orazítkoval břevno hostující brány. O 11 minut později promarnil příležitost střídající Mišinský, jenž který z jedenácti metrů nedokázal překonat výborného Svobodu. Ten své spoluhráče podržel i o chvíli později po nadějné hlavičce Knötiga. Následoval v 73. minutě rohový kop, po němž se karvinští konečně dočkali. Opic si naběhl na centrovaný míč a hlavou ho uklidil do brány – 1:1. Vysočina v závěru odpadla. Neudržela míč, odkopávala balóny na polovinu soupeře, kouskovala hru a zdržovala. Nejprve v 83. minutě Svoboda zachránil Jihlavu před pohromou, když vyrazil nebezpečnou Opicovu hlavičku. Drtivý tlak Karviné však nakonec ve vítěznou branku vyústil minutu před koncem, když hosté odvrátili rohový kop na kopačky Milosavljeva a ten z osmnácti metrů napálil míč kolem Svobody – 2:1.