07.05.2017, Miroslav Fuks

Vysočina v Mladé Boleslavi umřela na proměňování šancí

Vysočina v Mladé Boleslavi umřela na proměňování šancíVysočina v Mladé Boleslavi podala nejlepší jarní výkon na půdě soupeře. V 19. minutě se díky lehké teči Marina Popoviće ujala vedení, o které však poměrně brzy přišla a půle tak skončila nerozhodně. Ve druhém dějství byli hosté lepším týmem, ovšem řadu šancí nedokázali proměnit. Naopak domácí po krásně trefě Mareše šli do vedení a v závěru dal výsledku 3:1 (1:1) konečnou podobu Přikryl.

Diváci: 2471
Ml. Boleslav: Vejmola – Kysela (65. Jánoš), Da Silva, Stronati, Fleišman - Takács - Železník, Levin, Mareš (74. Matějovský), Přikryl - Mebrahtu (69. Chramosta). Náhradníci: Diviš – Čmovs, Keresteš, Nečas.
FC Vysočina: Rakovan – Tlustý (88. Duba), Štěpánek, Krejčí, Rosa – Vaculík (55. Batioja), Zoubele - Fulnek, Ikaunieks, Popović (62. Dvořák) – Rabušic. Náhradníci: Soukup – Záviška, Kryštůfek.

Kouč Josef Jinoch oproti utkání s Brnem učinil jednu změnu. V základní sestavě absentoval zraněný Urdinov, kterého na levém okraji obrany nahradil Rosa.

Jako první zahrozil po rohovém kopu Mareše ve 3. minutě Takács, ovšem jeho hlavička branku o dva metry minula. Domácí se tlačili k jihlavské brance a v 6. minutě se ke střele z nebezpečného prostoru za vápnem dostal Kysela. Z první však vysoko přestřelil. Ve 13. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému balónu Fleišman, ale Rakovanovu branku pohotovou ránou minul. Vysočina se k první nebezpečné akci dostala až v 19. minutě a hned z toho byla úvodní branka zápasu. Ikaunieks z levé strany poslal velmi dobrý střílený centr, který lehce prodloužil Popović přesně k zadní tyči Vejmolovy branky – 0:1! Ve 21. minutě kopal Vaculík standardní situaci z pravé strany a lotyšský kanonýr Ikaunieks se dostal k odraženému míči. Hradbu těl však nepropálil. Ve 25. minutě však bylo vyrovnáno. Ve 25. minutě kopal Fleišman standardní situaci a na zadní tyči našel koníčkem přesně hlavičkujícího Železníka – 1:1. V 36. minutě se ke střele z osmnácti metrů dostal Mareš, jenže střílel vedle. Ve 40. minutě byla rána téhož člena širšího reprezentačního kádru sražena na roh.

Chvíli po nástupu do druhé půle se do vápna vřítil Rabušic, ovšem střílenou přihrávkou nabíhajícího Fulneka nenalezl. Na druhé straně se v jihlavském vápně ve 48. minutě dral za odraženým míčem Železník, ovšem získal jen roh. Tatáž situace v 50. minutě málem vedla k brance po centru Vaculíka. Rabušic však našel jen Vejmolu náruč. V 51. minutě Rabušic hlavou uvolnil Fulneka, jenž se prosadil přes Fleišmana a předložil přízemní přihrávku na malé vápno, kde domácí mohli mluvit o štěstí, že míč v poslední chvíli před dorážejícím Rabušicem schoval Vejmola. Vysočina do druhé půle dobře vstoupila, ale paradoxně inkasovala. V 58. minutě se po přiťuknutí Mebrahtu do míče z dvaceti metrů levačkou opřel Mareš a Rakovan prudkou ránu nedokázal vytěsnit mimo tři tyče – 2:1. V 71. minutě měl na hlavě vyrovnání Rabušic, ovšem po centru Fulneka mířil těsně vedle. V 76. minutě pohotově vypálil z dvaceti metrů Levin, ale Rakovan byl na místě. V 81. minutě poslal Fulnek centr do vápna a míč si k zakončení našel Batioja, který z otočky pálil nad břevno. V 84. minutě se Fulnek do přihrávce Dvořáka šťastně dostal s míčem do vápna, ale jeho střela letěla vysoko nad. Když se jihlavské vyrovnání nezrodilo ani v 85. minutě po standardní situaci v podání Ikauniekse, došlo k rozhodující pojistce skóre. Po rychlém kontru se ve vápně uvolnil Přikryl  a mířil přesně k zadní tyči – 3:1. Hosté se i poté tlačili k boleslavské brance, ale další velkou šanci si už nevytvořili. Naopak měli štěstí, že se Rakovan vyznamenal po šancích Jánoše a později Přikryla.

13.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 2:1
27.kolo | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 3:1