04.04.2010, Miroslav Fuks

Vysočina veze cenný bod z Karviné

Vysočina veze cenný bod z KarvinéFotbalisté Karviné na jaře ještě nezvítězili a už nutně potřebovali získat tři body. V domácím duelu proti Vysočině si věřili, ovšem jihlavští fotbalisté byli proti. V utkání se ujali vedení v 8. minutě díky premiérové trefě Karla Zelinky. Hosté však ve 24. minutě díky zkušenému Opicovi vyrovnali na konečných 1:1 (1:1). Vysočina tak ze Slezska odjíždí s cenným bodem a s tím, že nadále drží proti Karviné neporazitelnost.

Diváci: 2300
Karviná: Kafka - Hoffmann, Suchý (75. Buryán), Staš, Jursa – Ciku (57. Ficek), Kostoláni, Pavlík, Milosavljev - Opic, Mišinský (64. Gottwald).
FC Vysočina: Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić – Dort (39. Krutý), Karlík, Görner – Zelinka (79. Veselý), Franěk (60. Dolejš), Mešanović.

Kouč Luboš Urban opět sáhl ke změnám základní sestavy. Na lavičce zůstal Veselý a na pravý ofenzivní kraj se v druholigové premiéře za FC Vysočina postavil Zelinka. Na hrotu nefiguroval Simr a důvěru dostal Franěk.
Zápas začal z ostra. Ihned po úvodním hvizdu hosté ztratili míč a po levé straně zaútočil domácí Milosavljev, který přesnou přihrávkou našel Mišinského, jenž se ocitl v bezprostřední blízkosti Uvarenka. V rozhodujícím momentu ale selhal. O několik minut později, konkrétně v 8. minutě, se prosadili hráči na druhé straně hřiště. Hostující Zelinka prostřelil z ostrého úhlu gólmana Kafku a poslal Jihlavu do vedení - 0:1. Po úvodní brance paradoxně hra upadla a hrálo se spíše ve středu hřiště. Až na několik nebezpečnějších rohových kopů se větší šance nevyskytovaly. Ve 24. minutě ale udeřili domácí a srovnali tak stav. Po dalším z několika rohů nacentroval Hoffmann k Pavlíkovi, který mířil jen do tyče. Následný odražený míč uklidil do sítě zkušený Opic a bylo vyrovnáno - 1:1.
Po vyrovnávací brance se domácí zvedli a byli lepším týmem, ovšem i přes několik slibných akcí skóre nezvýšili a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.
V druhém dějství dělal domácím problémy zejména vystřídavší Krutý, který vydatně zásoboval své spoluhráče přesnými centry. Ovšem ani jeden z nich brankou neskončil. Několika střídáními si pomohl i domácí kouč Kalvoda a hra se trochu zvedla. V poslední půlhodině měli hráči Karviné několik slibných šancí, ale s těmi si gólman Uvarenko poradil. Oba týmy byly spokojené s remízou, a tak se zápas již dohrál v poklidném tempu. Jihlava ale může být o něco spokojenější. Odváží si bod z horké karvinské půdy, kde se body sbírají stěží.

• článek poskytl internetový portál vFotbal.cz, který je marketingovým partnerem FC Vysočina Jihlava.