14.04.2012, Miroslav Fuks

Vysočina veze nesmírně cennou výhru z Opavy!

Vysočina veze nesmírně cennou výhru z Opavy!Vysočina hlásí splnění nesmírně těžké mise. V bouřlivém prostředí slezské arény vyválčila tři body za výhru 0:2 (0:0). O třech bodech z horké opavské půdy rozhodli střelci Muris Mešanović a Marek Jungr. Opavští potvrdili, že se jim proti Jihlavě nedaří. Naopak jihlavští hráči se tímto udrželi v kontaktu s čelem druholigové tabulky.

Diváci: 1950
Opava: Květon - Hrabina (68. Žmolík), Coufal, Schaffartzik, Uvíra, Zapletal, Halaška (77. Ficek), Radzinevičius (78. Neubert), Křeček, Sedláček, Mikula.
FC Vysočina: Blažek – Helísek, Tlustý, Halama, Šilinger – Velický, Karlík – Vaculík (90. Sedláček), Jungr (87. Kučera), Mešanović (80. Veselý) – Tecl.

Kouč Roman Pivarník v týdnu avizoval, že může počítat s kompletním týmem, ovšem v den zápasu byla realita trochu jiná. K ideálnímu zdravotnímu stavu scházeli Obert a Gabriel. Na post pravého beka se tak stáhl Helísek a v záloze nastoupil Vaculík. Ten figuroval v základní sestavě poprvé v jarní části. Tým v Opavě začal v rozestavení 4 - 2 - 3 - 1, přičemž krom Oberta scházel v úvodní jedenáctce v porovnání s domácím duelem proti Spartě B mladík Kučera a též zmíněný Gabriel. Šanci tak dostala dvojice, která Jihlavu pokropila živou vodou v předchozím utkání - Jungr a Mešanović.

První nebezpečnou ránu utkání vyslal v 5. minutě Karlík z pětadvaceti metrů - gólman Květon vyrazil na roh. Na druhé straně se v 9. minutě dostal po Coufalově centru k hlavičce nikým nehlídaný Halaška, ovšem Blažek jeho slabý pokus v pohodě zlikvidoval. V 11. minutě neuspěl se svojí střelou ze střední vzdálenosti Vaculík. Květoně pořádně protáhl, ale projektil dokázal zkrotit. Ve 14. minutě se Tecl po individuální akci dostal až ke střele, jenže jeho slabý pokus se stal snadnou kořistí opavského brankáře. První větší šance Opavy přišla ve 20. minutě, kdy po Radzinevičiusově centru z pravé strany hlavičkoval těsně vedle Zapletal. Před brankou Opavy odpověděl ve 24. minutě Jungr, který hezky vysunul Tecla. Tomu však chyběl k zakončení krok. Blíže u míče byl domácí gólman. Kolem 30. minuty přikovala Opava Jihlavu před její branku sérií nebezpečných rohů zahrávaných Sedláčkem. Při jednom z nich vykopával míč z brány Karlík. Jihlavský roh ve 45. minutě též přinesl nepříjemný moment pro Opavu. Velický však hlavičkoval jen do Květoně.

Účet šancí druhé půle otevřel ve 47. minutě krásnou ránou Radzinevičius. Z velké vzdálenosti pořádně provětral rukavice gólmana Blažka. Další minuty však patřily spíše hostujícímu celku, který nastoupil v netradiční bílo - červené sadě dresů. Blízko otevření skóre byl v 57. minutě Vaculík. Dostal se k odraženému míči těsně za vápnem a vypálil. Květon jeho ránu mířící pod břevno dokázal vyrazit na roh. V 61. minutě kopal roh Helísek a ve vápně našel Tecla. Ten se pokusil o efektní nůžky, ovšem stříhal těsně vedle. V 64. minutě se na pravém křídle prosadil Vaculík a byl sražen levým bekem těsně před růžkem velkého vápna. Skvělou standardku zahrával Šilinger a moc nechybělo, aby se před brankou jihlavští hráči prosadili. Spokojit se však museli jen s rohem. Aktivní Vysočina se dočkala v 73. minutě. Po opavském rohu přišel brejk tažený Karlíkem, který na levou stranu vysunul Mešanoviće. Ten překvapil nádhernou střelou z dvaceti metrů přímo do levé šibenice - 0:1! Další minuty přinesly boj. Z něj v 85. minutě vybočil nebezpečný pokus Vaculíka a především druhý gól Jihlavy! Střídající Veselý potáhl v 85. minutě rychlý brejk, za obranu vysunul Jungra, který míč dobře zpracoval a těsně před gólmanem Květoněm skóroval - 0:2! Utkání mohl v 90. minutě zdramatizovat Žmolík, který se krásně proháčkoval jihlavskými hráči a vypálil na zadní tyč. Ve skórování mu však zabránil fantastický zákrok Blažka! Vysočina tak domů veze velmi cenné vítězství!

9.kolo | FC Vysočina - Opava | 3:1
23.kolo | Opava - FC Vysočina | 0:2