22.01.2011, Miroslav Fuks

Vysočina z převahy proti Brnu nic nevytěžila

Vysočina z převahy proti Brnu nic nevytěžilaHráči FC Vysočina dnes utrpěli první porážku v rámci zimní přípravy a roku 2011. Přestože byli po většinu utkání Tipsport cupu proti Zbrojovce Brno lepším týmem, nakonec po bezbrankovém poločase odešli poraženi 2:0. Jihlavský tým doplatil na neproměnění šancí zejména v první půli, naopak Brno skórovalo z prvního rohu v 56. minutě a konečnou podobu dal výsledku šťastnou brankou exjihlavský Michael Rabušic.

BrnoBrno
turnaj, sobota 22.1.2011, 12:00
2:0
(0:0)

Góly: 56. Kalabiška, 81. Rabušic
Diváci: 150
Brno: Krbeček – Rawski (60. Pernica), Jílek, Migliorini, Kaňa (60. Hamouz) – Přerovský, Rýdel, Maroši, Střeštík – Rabušic, Kalabiška.
FC Vysočina: Svoboda – Veselý, Šimáček, Gavrić (80. Ptáček), Cihlář (50. R.Demeter) – Kopic, Gába, Karlík (46. Görner), Šilinger – T.Kučera (46. Tecl), Mešanović (60. Gabriel).

Trenér Vrzáček šetřil Uvarenka, Halamu, Dolejše a Tlustého, navíc ze zdravotních důvodů postrádal i Šimonka, Baču, Dorta a Krutého a na lavičce zůstal gólman Rožník. Přesto jeho svěřenci navázali na kvalitní středeční výkon proti Sigmě a v první půli byli jednoznačně lepším a aktivnějším celkem, než prvoligové Brno. Soupeře přehrávali kombinačně, pohybem a vytvořili si několik gólových šancí. Ve 2. minutě pálil nebezpečně Mešanović a ve 21. minutě ve 100% gólovce selhal Gába po rohu Šilingera a hlavičkovém prodloužení Karlíka. Ve 29. minutě centroval zprava do vápna Šilinger a Karlík hlavičkoval z dobré pozice nad. Ve 35. minutě poslal Karlík dlouhý pas za stopery na nabíhajícího Mešanoviće, který prchl stoperům, ale střílel jen nad břevno. Vzápětí poprvé zahrozilo Brno, ovšem Přerovský mířil metr vedle. Z protiútoku Cihlář našel Gábu, který do dobré pozice uvolnil Kučeru, jenž levačkou pálil těsně vedle levé tyče.

Do druhé půle nastoupilo aktivnější a živější Brno a hrál se vyrovnaný duel. V 56. minutě, kdy FC Vysočina vedl na rohy 5:0, kopal domácí Štřeštík první roh. V chumlu hráčů před brankou se nejlépe zorientoval Kalabiška a Brno vedlo 1:0. Jihlava znovu převzala iniciativu a měla míč častěji na kopačkách. V 69. minutě střílel Gába v dobré pozici nad břevno, v 80. minutě Kopicovu velkou šanci vychytal Krbeček a následný odražený míč Veselý napálil mimo. Gólová pojistka Brna přišla po šťastné akci, když Maroši nastřelil Rabušice, od něhož se míč odrazil do jihlavské branky. V 88. minutě krásně vystřelil Görner, ovšem brněnský gólman míč dokázal vyrazit. Konečnou podobu mohl dát výsledku v posledních vteřinách zápasu Pernica, ovšem Rýdlův centr z rohového kopu nedokázal usměrnit do sítě.

„O výsledku rozhodlo naše nepromění několika šancí v první půli. Velká škoda, že jsme naši herní převahu nedokázali gólově zúročit. Ve druhé části se Brno zvedlo v ofenzívě a dokázalo ze svého prvního rohu vstřelit klíčový úvodní gól. Každopádně šlo o cennou herní prověrku hráčů našeho kádru,“ řekl k utkání trenér Josef Vrzáček.

U dvou neproměněných šancí FC Vysočina figuroval kanonýr Muris Mešanović, který po zápase sdělil: „V první půli jsme byli určitě lepším týmem. Škoda, že jsme naše možnosti prohospodařili. Mrzí mne hlavně můj neproměněný nájezd po krásném pasu Karola Karlíka. Míč mi špatně odskočil a střílel jsem nad. Doufám, že se brzy dočkám vstřelené branky, pomohl by mi i šťastný gól, nějaká „haluz“. Zatím jsme však ve fázi kondiční přípravy, máme těžké nohy a zlepšení koncovky se jistě dočkáme.“

14.kolo | FC Vysočina - Brno | 1:0
28.kolo | Brno - FC Vysočina | 0:2