14.10.2017, Miroslav Fuks

Vysočina ze Zlína veze jen obrovské zklamání

Vysočina ze Zlína veze jen obrovské zklamáníPřed pěti měsíci Vysočina ve Zlíně slavila nesmírně cenné vítězství. Velmi blízko k němu měla i dnes, ovšem nakonec se z velmi šťastného tříbodového tisku radovali domácí. Ti potvrdili, že zlínská pevnost na podzim zatím nedobytná. Vysočina se ve 13. minutě ujala vedení po krásném lobu Davise Ikauniekse, které vydrželo až do 74. minuty, kdy vyrovnal Diop. Rozuzlení duelu nabídla poslední minuta nastavení, kdy z penalty rozhodl Železník.

Diváci: 4056
Zlín: Dostál - Kopečný, Bačo, Gajić, Holzer – Hronek (52. Traore), Jiráček - Ekpai, Mehanović (80. Železník), Vukadinović (46. Džafić) - Diop. Náhradníci: Zlámal – Janíček, Matějov, Bartošák.
FC Vysočina: Hanuš – Nový, Tlustý, Krejčí, Mišůn – Vaculík, Urblík (87. Rosa) – Fulnek, Dvořák (68. Rabušic), Popović (82. Novotný) – Ikaunieks. Náhradníci: Rakovan – Daníček, Záviška.

Kouč Ivan Kopecký oproti duelu s Olomoucí učinil tři změny v sestavě. Proměnila se celá levá strana, kde Rosu, Keresteše a Novotného nahradili Krejčí, Mišůn a Popović.

První nebezpečný moment utkání se zrodil ve 12. minutě, kdy domácí zahrávali standardní situaci ze strany, po níž Ekpai hlavičkoval do Hanušovy náruče. Jihlavský gólman vzápětí dlouhým nákopem vyslal rychlonohého Ikauniekse, jenž vyhrál souboj s jedním z obránců a poté pohotovým lobem překonal vysunutého Dostála – 0:1!  Hosté byli i nadále nebezpečnějším týmem. V 17. minutě po rohovém kopu vyprodukovali velký závar ve zlínském vápně a o chvíli později Dvořák ze střední vzdálenosti pohotově vypálil, ale těsně přestřelil. Ve 27. minutě z pětadvaceti metrů vypálil Urblík, míč byl tečován a poté jen těsně minul pevou tyč Dostálovy branky. Ve 28. minutě nastaly obrovské zmatky ve vápně Zlína. Dostál si zařval při letícím míči, přesto mu Gajić nedal přednost a z toho plynula šance Ikauniekse, ovšem Dostál jeho pokus dokázal vyrazit a poté lotyšský útočník neuspěl ani s dorážkou.

Domácí do druhé půle učinili jednu změnu v sestavě, ovšem první šance náležela hráčům ve zbrusu nových bílých dresech. Ve 49. Krejčí obral Hronka a vyslal do brejku Ikauniekse, jenž se však ke střele nedostal. Chvíli poté balón středem dobře potáhl Nový, do křídla vyslal Popoviće, jenž odcentroval na zadní tyč. Zde Ikaunieks vrátil míč před branku, kde na dlouhou nohu zakončoval Dvořák nad břevno. V 67. minutě se po přihrávce Vaculíka uvolnil ke střele z dvaceti metrů Urblík a jedovkou k tyči pořádně protáhl Dostála. V 74. minutě domácí zužitkovali svůj dosud platonický tlak a vyrovnali. Kopečný poslal zprava střílený centr před branku, který na zadní tyči z první uklidil Diop – 1:1. V 77. minutě Rabušic přiťukl Ikaunieksovi, jenž si elegantně přehodil obránce a vypálil. Jenže vytěžil jen roh. Vzápětí byl faulován Fulnek a k přímému kopu ze zajímavé pozice se postavil Urblík. Dostal však jeho střelu lapil. V 86. minutě Vysočina táhla brejk, při němž Rabušic zleva vyslal střílený centr, jenž lehce tečoval Novotný, ovšem jen do náruče připraveného gólmana Zlína. Dobrý jihlavský výkon bohužel zmařila poslední minuta utkání. Sudí Nenadál odpískal pokutový kop, jenž proměnil Železník, když si Hanuš na jeho střelu sáhl, ale vyrazit z branky nedokázal  – 2:1. V nastaveném čase se hosté ještě dostali ke střele, ta však po teči skončila jen v Dostálově náruči.

10.kolo | Zlín - FC Vysočina | 2:1
24.kolo | FC Vysočina - Zlín | 1:1