9.4.2017, Miroslav Fuks

Měření sil juniorek vyznělo lépe pro Vysočinu

Měření sil juniorek vyznělo lépe pro VysočinuDen po utkání nejvyšší soutěže tradičně proběhlo i utkání juniorských týmů. Zatímco v Ďolíčku byli o gól lepší domácí, tak v jihlavském areálu Na Stoupách se stejným rozdílem radovali mladíci Vysočiny. Pod jejich výhru 2:1 (1:0) se gólově podepsali Jakub Pěnkava a Pavel Svoboda. Naše juniorka z posledních 4 duelů vybojovala 10 bodů a posunula se na 12. příčku tabulky.

Diváci: 50
FC Vysočina: Rakovan – Včelka, Pedro, Rychetník (46. Svatík), Hron (63. Fiala) – Kolčava (46. Vitásek), Štěpánek - Záviška, Šerý, Sargsyan - Pěnkava (46. P.Svoboda).
Bohemians 1905: Dařina – Kučera, Charvát, Frizoni Da Cruz Dias, Blecha, Kostka, Vacík, Fotr (80. Hořák), Artemuk (61. Přibyl), Horizrál (66. Mitrović), Věchtík.

Utkání hrané v jihlavském Areálu na Stoupách začalo pro domácí výběr skvěle a celek z Vysočiny se už po třech minutách hry dostal do vedení. Sargasyanův dlouhý pas doputoval přes Hrona k volnému Pěnkavovi, který se octl s míčem před prázdnou brankou a pohodlně otevřel gólový účet zápasu - 1:0. Domácí pokračovali v aktivním pojetí hry a i nadále dobývali pokutové území soupeře, nicméně klokani si s dlouhými centry věděli rady. Až po dvaceti minutách hry se do vápna dostal Záviška, který byl faulován, a byla z toho penalta pro Jihlavu. K té se postavil Marek Šerý, ale brankář hostů Dařina jeho pokus skvěle vykryl a udržel naděje Pražanů. Bohemians se s postupem času začali osmělovat a spoléhali především na rychlé brejky. Jeden z nich mohl přetavit ve vyrovnání čtyři minuty před koncem poločasu Frizoni, který dostal míč do stoprocentní šance, avšak svou střelu poslal nad branku. První půle více šancí nepřinesla a domácí odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas začal opatrně z obou stran. Mírně aktivnější byla domácí Jihlava, která spoléhala zejména na rychlé akce po křídlech, ovšem ani jeden z nich se v úvodní čtvrthodině neujala. Čtvrthodinu před koncem mohli domácí svůj náskok pojistit, když šel sám na branku Svoboda, ale v tutové šanci přehodil nejen brankáře, ale také celou branku. Svoboda se nicméně své trefy dočkali v závěru a pojistil výhru domácích - 2:0. Po rychlé akci se uvolnil na pravé straně, octl se sám před gólmanem a přesnou ranou zamířil k tyči. Hosté se nakonec v nastavení dočkali čestného snížení, když Mitrovič využil zaváhání domácích fotbalistů v rozehrávce, ve vápně se rychle dostal k míči a zamířil přesně k tyči Rakovanovy branky - 2:1. Jihlava si ale závěr utkání pohlídala a připsala si další důležité tři body.

"V úvodu jsme byli aktivnějším týmem a brzy jsme se dočkali rychlé branky, kterou po ideální přihrávky Hrona vsítil do prázdné branky Pěnkava. Dařilo se nám a vybojovali jsme pokutový kop, který však Šerý neproměnil. Tento moment nám trochu uškodil, hosté vyrovnali hru. Bohemians ve své snaze pokračovali i ve druhé půli, snažili se o vyrovnání a častěji drželi míč. My jsme naopak vyráželi do rychlých brejků, z nichž jeden dvě minuty před koncem proměnil v rozhodující branku Svoboda. Můžeme být spokojení, protože zápas nám výsledkově vyšel. Na tři body jsme dosáhli díky týmovému výkonu. Soupeř však byl asi silnější v kombinaci a na míči," řekl k zápasu trenér Michal Kadlec.

9.kolo | FC Vysočina - Bohemians 1905 | 0:2
23.kolo | Bohemians 1905 - FC Vysočina | 1:0