14.5.2017, Juniorskaliga.cz

Juniorka nejtěsnějším výsledkem zdolala Dynamo

Juniorka nejtěsnějším výsledkem zdolala DynamoDuel sousedů v tabulce Juniorské ligy vyzněl lépe pro 13. tým tabulky - FC Vysočina. Domácí tým České Budějovice zdolal nejtěsnějším poměrem, když jedinou branku utkání zaznamenal již v 6. minutě Jan Záviška.

Diváci: 50
FC Vysočina: Kolář – Včelka (46. Mašić, 90. Vašíček), Pedro, Beseda, Mišůn (73. Kafoněk) - Vitásek, Šerý – Hron, Sargsyan (65. Fiala), Záviška – T.Duba (79. Pěnkava). Náhradníci: P.Duba.
Č. Budějovice: Coufal (60. Luksch) – Dolejšek, Jenne, Tomášek, Bálek, Krejčí, Blažek (53. Vlk), Rauscher, Kadlec K., Fišer (72. Smetana), Collin (53. Kadlec R.).

Junioři Jihlavy v posledních čtyřech duelech ani jednou nebodovali, a tak chtěli proti Českým Budějovicím, kterým navíc v podzimním prvním vzájemném utkání podlehli, konečně naplno bodovat. Od úvodních minut to také bylo znát, Jihlava držela míč více na svých kopačkách, dobře kombinovala a několikrát dostala Dynamo do úzkých. Jihlavštím bezpochyby pomohl úvodní gól, který vstřelil v sedmé minutě Jan Záviška. Po zbytek úvodního dějství se totiž obraz hry nezměnil a domácí spálili další své šance.

Jestliže úvodní dějství patřilo Vysočině, to druhé naopak Dynamu. Hosté z Českých Budějovic se zlepšili, vysunuli své napadání a nejednou díky tomu dostali svého soupeře do tíživé situace. České Budějovice kromě zlepšení své hry přidaly také na šancích, ovšem domácí několikrát podržel skvělý Kolář v bráně. Dynamo postupem času zvyšovalo svůj tlak a zároveň i riskovalo v zadních řadách, čehož domácí využívali v rychlé protiútoky. Záviška trefil břevno, v šanci neuspěl také Mašič, a jelikož se gólu České Budějovice nedočkaly, radovala se Jihlava z těsného vítězství 1:0.

„V prvním poločase jsme byli lepším celkem. Šli jsme do rychlého vedení, více jsme drželi míč, lépe jsme kombinovali a vypracovali jsme si šance. Ve druhém dějství se obraz hry otočil. Hosté nás dobře napadali, dostávali nás pod tlak a do chyb, z nichž pramenily i šance Dynama. Soupeř byl lepší a my můžeme děkovat výborně chytajícímu Kolářovi, jenž lapil tři velké příležitosti hostí. Naše vedení mohl zvýšit Záviška, jenž trefil břevno, a též Mašić, který v závěru neproměnil nadějnou situaci,“ řekl k utkání trenér Pavel Procházka.