2.4.2017, Petr Chudoba

U19: Výhra na penalty proti Opavě

U19: Výhra na penalty proti OpavěHráči staršího dorostu U19 sehráli domácí utkání proti celku Opavy, který se nachází v těsné blízkosti našich hráčů v tabulce. Utkání mělo vyrovnaný průběh, ale domácí celek nakonec vyhrál v poměru 4:3 na penalty díky rozhodující brance jarní posily Petara Boja.

23.kolo, sobota 1.4.2017, 13:00
1:0pen
(0:0)
OpavaOpava

ŽK: 69. Křišťál - 61. Vrána, 63. Kuzník, 69. Rychlý
Diváci: 60
FC Vysočina: Konrád – Křišťál, Pavlík, Dujmovič, Mikuška, - Karmazín - Fikar (78. Vašíček), Smejkal, Matulka (64. Bojo), Křivánek (62. Průša) - Svoboda (46. Lorenc)
Opava: Mosler – Dybal, Vrána, Socha (82. Fusek), Veselý, Keller, Rychlý, Musila, Kuzník, Kolísek, Hurta Náhradníci: Kubný – Souček, Štefka, Fusek, Litwiak, Hluchý, Hartmann

"Celý první poločas jsme byli jasně lepší. Vytvořili jsme si územní převahu, ale bez vyložených šancí, kromě jednoho závaru, kdy hlavičku Svobody odvrátili hosté na rohový kop. O poločasové přestávce jsme si řekli, že musíme v naší hře pokračovat a více se tlačit do koncovky. Přišlo mi, že Opava hrála ještě hlouběji, než v první půli. Toto nám dělalo velké obtíže. Navíc se Opavě povedly dva rychlé protiútoky, z nichž jeden byl velmi povedený a hostující hráč šel sám na Konráda. Ten nás však v této těžké situaci podržel a vyrazil střelu na rohový kop. V poslední desetiminutovce se dostali do zakončení Lorenc, Průša a Bojo. Střely však postrádaly razanci. Šlo se tak do penalt, které jsme tentokrát bravurně zvládli a všechny naše kopy skončili gólem. Celkově bych dnes naše hráče pochválil. Dřeli, makali a snažili se o kombinační fotbal. Fotbal se však hraje na góly a ty už se nám dlouho nedaří střílet. Musíme se zlepšit v kvalitě finální fáze a pak góly určitě přijdou. Budeme poctivě pracovat a postupně krůček po krůčku snižovat bodovou ztrátu nad námi!" zhodnotil utkání trenér Průša.