13.09.2009, Miroslav Fuks

Béčko v Zábřehu zklamalo

Béčko v Zábřehu zklamaloAni šest hráčů z kádru „áčka“ v základní sestavě dnes nepomohlo juniorce k bodovému zisku v Zábřehu. Naopak, „béčko“ svým pasivním a nebojovným výkonem velmi zklamalo a prohrálo zaslouženě 3:1 (3:0). Jedinou branku Vysočiny zaznamenal až v 85. minutě David Korčián. Se ziskem 4 bodů nyní našemu týmu náleží poslední příčka velmi vyrovnané MSFL.

Diváci: 750
Zábřeh: Bárta - Barcal J, Suchánek, Kalvoda (46. Sedlák), Barcal D. - Šalamoun (67. Čučka), Jančik, Svozil - Richter (58. Kulíšek), Vodák, Michalčak.
FC Vysočina B: Krajíček - Karlík, Filip, Naniaš, V.Černý (46. Bambula) – Vyskočil, Leligdon, Chlup, Lovětínský, Drábek (46. Demeter) – Korčián.

Vysočina se hned v úvodu utkání mohla radovat z gólu. Černý však z rohového kopu ve 2. minutě ve vyložené šanci hlavičkoval nad. A domácí brzy nato trestali. Šalamoun přesně našel téměř na brankové čáře hlavu Suchánka a ten poslal míč do sítě. Zábřeh byl fotbalovější a vytvářel si převahu i šance. Ve 24. minutě zbytečně ztratil míč Drábek a vzápětí si na dlouhý centr naběhl Vodák, perfektně zpracoval míč, prodral se do vápna, kde se zbavil kličkou stopera a přesnou střelou zavěsil pod břevno. Vysočina mohla snížit ve 37. minutě, ale velký závar po rohovém kopu gólem neskončil. Místo toho přišla třetí branka v síti Krajíčka – ve 40. minutě nabídl chybnou rozehrávkou Naniaš balón Richterovi, který z bezprostřední blízkosti nedal Krajčíkovi sebemenší šanci. I druhá půle byla ve znamení domácího týmu, který zaslouřeně dokráčel k výhře. Nic na tom nezměnila ani korigující branka Korčiána v 85. minutě, který využil špatný odkop brankáře Bárty.
„Vzhledem ke složení naší sestavy je porážka v Zábřehu jednoznačnou ztrátou. Hráči svým výkonem zklamali. Chyběl jim pohyb i bojovnost. Pouze Lovětínský dnes snesl přísnější měřítko. Jinak nám hráči prvního týmu příliš nepomohli. Zápas však vůbec nesedl ani stabilním hráčům juniorky,“ řekl po zápase zklamaný kouč Josef Vrzáček, jehož svěřenci nyní musí mobilizovat síly na středeční domácí duel proti Baníku Ostrava. Ten se bude hrát od 16:30 hodin na stadiónu v Jiráskově ulici.