17.05.2008, Miroslav Fuks

Břeclav proti juniorce tvrdě narazila

Břeclav proti juniorce tvrdě narazilaNa domácí půdě velmi suverénní Břeclav v dnešním utkání MSFL proti „béčku“ FC Vysočina tvrdě narazila. Odešla s jasnou porážkou 0:3 (0:2), když se dvakrát trefil Vácha a důležitý první gól již ve 2. minutě zaznamenal Kříž. Celý zápas v jihlavském dresu odehrál uzdravený Lovětínský.

Diváci: 150

Břeclav: Galla - Jurga, Michal, Pokorný (9. Kuba), Schwarz, Demjanovič, Dvořák, Poredský, Drga (69. Machala), Pekárek, Diviš (46. Svoboda).
FC Vysočina B: Štěpanovský - Kříž, Bodeček, Wasserbauer, Nešpor - Chlup, Lovětínský, Pacholík, Netrda (80. Chmelík) - Havránek (61. Veselý), Vácha (86. Benda).

Utkání výrazně ovlivnila 2. minuta,v níž si hosté zopakovali situaci z posledního domácího duelu proti Brnu. Pacholík zleva rozehrál standardku a na přední tyči našel hlavičkujícího Kříže – 0:1. „Gól hodně pomohl našemu sebevědomí  a naopak zjevně zaskočil domácí, kteří nás možná trochu podcenili. Díky tomu jsme zejména v první půli ovládali hru a v jejím závěru jsme dokonce vsítili pojišťovací branku na 0:2. Jejím autorem byl Vácha, který hlavou usměrnil míč do sítě po průniku a centru Chlupa z pravé strany. V kvalitním výkonu jsme pokračovali i ve druhé půli, kdy jsme pokračovali v naší taktiky rychlých brejků. Ke kontrole zápasu jistě přispěla i přítomnost zkušeného Lovětínského. Po zranění mu však v závěru přeci jenom docházely síly. Konečnou podobu výsledku dal v 83. minutě opět Vácha po centru Kříže z pravé strany,“ zhodnotil úspěšný zápas trenér Roman Kučera.