21.10.2016, Miroslav Fuks

Čekání na výhru trvá - Vysočina s Duklou remizovala

Čekání na výhru trvá - Vysočina s Duklou remizovalaPátá remíza 1:1 v tomto ročníku, pátý získaný bod. Na více fotbalisté FC Vysočina v domácím utkání proti Dukle Praha nedosáhli. Jejich čekání na tolik potřebnou první výhru v sezóně se tak nadále protahuje. Hostující tým byl prakticky v celém zápase lepším celkem, ovšem jedinou branku první půle vstřelila Vysočina díky teči Lukáše Zoubeleho. Dukla svůj tlak stupňovala ve druhém dějství a zaslouženě alespoň vyrovnala po brance Olayinky.

Diváci: 2903
FC Vysočina: Hanuš – Tlustý, Krejčí, Rosa, Urdinov – Štěpánek (81. Dvořák), Urblík – Vaculík (69. D. Ikaunieks), Hronek, Zoubele – Rabušic (90+3. Vitásek). N8hradníci: Rakovan – Blaić, Mišůn, Batioja.
Dukla Praha: Rada – Milošević, Štetina, Bezpalec, Preisler – Marek Hanousek, Daniel Tetour, Považanec (88. Šimůnek) – Juroška (69. Čajić), Albiach, Olayinka (81. Beauguel). Náhradníci: Hroššo – Vopat, Kovaľ, Vrzal.

Kouč Michal Bílek oproti poslednímu duelu se Spartou učinil hned tři změny. Na levém kraji obrany místo Mišůna nastoupil Urdinov a v záloze se místo Dvořáka a Ikauniekse objevili uzdravení Štěpánek a Urblík.

Úvodní pokusy domácího Štěpánka a na druhé straně Nestora prostor tří tyčí netrefily. V 7. minutě po vybídnutí Nestora v šanci neuspěl Olyanka. Chvíli poté měla Vysočina velké štěstí, když Hanuš míč vyrazil před sebe, k němu se dostal Považanec, ale za záda brankáře Vysočiny se mu míč dostat nepodařilo. Jihlavané i s pomocí tyče tento závar přestáli bez úhony. V 17. minutě se ve vápně uvolnil Juroška, ale míč nasměroval jen do břevna. O pět minut později uvnitř vápna střílel tentýž hráč, ovšem jeho pokus šel vedle branky. Ve 27. minutě Miloševič centroval z pravé strany, ve vápně se pokusil nůžkami skórovat Považanec, ale jeho střela šla jen těsně vedle. O chvilku poté mohli domácí děkovat pro změnu zbrklosti Olayinky, který místo přihrávky na volného spoluhráče zkoušel obstřelit Hanuše, ale jeho pokus skončil mimo. Po půlhodině se do první gólové šance dostali domácí. Hronek vyslal průnikovou přihrávkou mezi obránci do sóla Rabušice, ale ten střelou na vzdálenější tyč mířil vedle. Sedm minut před přestávkou už ale domácí po 262 minutách ukončili střelecký půst. Vaculík z rohu našel hlavu Štěpánka, jenž míč prodloužil na zadní tyč, kde se v akrobatické pozici dokázal prosadit svou první brankou v dresu Jihlavy záložník Zoubele – 1:0. O vyrovnání se ve 44. minutě krásnou střelou pokusil Nestor, ovšem Hanuš jeho ránu vytáhnul na roh.

Dukla byla i v druhé půli lepším celkem a vytvořila so soustavný tlak. Ve 49. minutě si Považancovu střelu na zemi našel pozorný Hanuš. V 56. minutě ve vápně propadl míč na Albiacha, který ihned vystřelil, ale jeho pokus šel vedle Hanušovy brány. Vysočina zahrozila z ojedinělé standardní situace, kterou kopal po hodině hry Vaculík. Balón propadl k volnému Štěpánkovi, který však míč z první nedokázal usměrnit do branky. V 63. minutě si Nestor balón navedl na střed, vypálil a Hanuš jeho pokus na zemi s obtížemi chytil. O čtyři minuty později se neujala ani rána Tetoura. Hosté se zaslouženého vyrovnání dočkali v 71. minutě. Miloševič z pravé strany našel přesně Tetoura, toho sice fantasticky vychytal Hanuš, ale odražený balón dopravil do sítě Olayinka – 1:1. Po srovnání stavu začala Jihlava častěji vyrážet do útoku a hrál se oboustranně ofenzivní fotbal. V 76. minutě Radovu pozornost vyzkoušel Ikaunieks po standardní situaci kopané Urdinovem. V 79. minutě mohli jít hosté do vedení, když Hanuš chytil na brankové čáře i hlavičku Čajiče. V nastaveném čase to nakonec mohli být domácí, kdo strhne vedení na svoji stranu. Svoji porci štěstí si však v utkání asi již vybrali, aby Urblíkova tečovaná střela skončila v náručí brankáře Rady.

11.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 1:1
25.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 4:1