13.1.2010, Miroslav Fuks

Druhý duel Vysočině nevyšel

Druhý duel Vysočině nevyšelAni v druhém utkání základní skupiny Tipsport Cupu fotbalisté FC Vysočina neuspěli herně ani výsledkově. Proti třetímu celku slovenské II. ligy AS Trenčín prohráli vysoko 4:1 (1:0). Tým Luboše Urbana opět nastoupil v kombinované sestavě s řadou potenciálních posil. Jedinou jihlavskou branku vstřelil v 84. minutě střídající Petr Filip. Trenčín je specialistou na zápasy na umělé trávě, neboť na tomto povrchu hraje všechna svá domácí utkání.

TrenčínTrenčín
Turnaj, středa 13.1.2010, 13:00
4:1
(1:0)

Góly: 37. Depetris, 56. Bizub, 74. Adi, 78. Hlohovský – 84. Filip
FC Vysočina: I. půle: Šimič – Tlustý, Šimáček, Gavrič, Križan – Gába, Kobylík – Gabriel, Krutý, Cihlář – Simr. II. půle: Šimič – Gabriel, Tlustý, Nesvadba, Križan – Gába (70. Filip), Karlík – Dolejš, Krutý, Cihlář – Zelinka.

Vysočina do utkání vstoupila velmi dobře. V první pětadvaceti minutovce byla lepší a vytvořila si tři vyložené šance. Trenčín však postupně začal přidávat na agresivitě a pohybu a dostal se do hry. V 37. minutě hráč slovenského týmu vystřelil z 28mi metrů a trefil se přímo do šibenice. Šlo o první střelu Trenčína na branku.

Ve druhé půli si Trenčín uchoval převahu a trestal jihlavské chyby. V 56. minutě volil Gába místo odkopu nepřesnou přihrávku a „namazal“ soupeři – 2:0. Další branky soupeř přidal v rychlém sledu v 74. a 78. minutě. První branku Vysočiny v zimní přípravě a zároveň korekci stavu zaznamenal v 84. minutě Petr Filip, který se do branky trefil po standardní situaci Krutého.

„Výše porážky mne samozřejmě netěší. Bohužel, Trenčín po změně stran trestal naše chyby a byl, narozdíl od nás, velmi efektivní. Jsem rád, že dva uplynulé zápasy velmi dobře přispěli k otestování hráčů, kteří s námi nastoupili do přípravy. Zítra se dozví ortel, zda s nimi dále počítáme či ne,“ uvedl po utkání kouč Luboš Urban.