20.03.2017, Juniorskaliga.cz

Dvojí dvoubrankové vedení na výhru nestačilo

Dvojí dvoubrankové vedení na výhru nestačiloJuniorský tým FC Vysočina v domácím prostředí hostil Jablonec a v utkání se hned dvakrát dokázal ujmout nadějného dvoubrankového vedení. Bohužel, z utkání nakonec získal pouze bod za remízu 3:3 (1:0). Jihlavské branky zaznamenali Jakub Fulnek, David Sargsyan a Jan Záviška.

Diváci: 60
FC Vysočina: Kolář – Hron (46. Fiala), Pedro, Rychetník (75. Včelka), Kolčava - Záviška, Šerý - Fulnek, Sargsyan, Popović – Svoboda (46. Svatík).
Jablonec: Bárta – Skuhravý, Kysela, Novák, Munzar, Díl, Palatický, Bulíř, Štěpánek, Žemba, Breda. Náhradníci: Tešlá, Vitkovič, Soukup, Repáň

Utkání začali aktivněji domácí, kteří si v úvodní čtvrthodině připsali několik zajímavých střel, ale ani z nich branku Jablonce neohrozila. Severočeši se dopředu dostávali jen sporadicky a příliš toho v úvodním, poněkud nezáživném, poločase příliš nepředvedli. Nakonec se ale diváci dočkali branky a k velké spokojenosti většiny z nich se do vedení dostala Vysočina. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu se po odraženém míči z centru na pravé straně dostal Fulnek, který z první nekompromisní ranou napálil balón k tyči - 1:0.

Pokud první poločas byl ze strany obou soupeřů hodně vlažný a nepříliš pohledný, tak ten druhý musel jednoznačně bavit. Už po osmi minutách hry domácí svůj náskok zdvojnásobili, když se po Šerého centru z levé strany dostal k míči Sargsyan, na kterého obrana Jablonce úplně zapomněla a domácí borec nikým neatakován zamířil přesně - 2:0. Po hodině se hosté vrátili do hry. K dalšímu odraženému míči v šestnáctce se dostal hostující Breda a pohotovou hlavičkou se Severočeši dostali zpět na kontakt - 2:1. Radost Jabloneckých ale netrvala příliš dlouho. Už za minutu si vzali domácí dvoubrankový náskok zpět, kdy že se do míče opřel z voleje Záviška a přesnou ranou nedal Bártovi šanci zakročit - 3:1. S góly se roztrhl pytel a za dalších deset minut bylo sníženo. Ke střele se dostal Breda, na jehož technický pokus si brankář Kolář sáhl, ale míči v cestě do sítě nezabránil a hostující fotbalista mohl oslavit svůj druhý zásah v zápase - 3:2. Domácí mohli pykat za svou neaktivitu, neboť čtyři minuty nato dosáhli hosté vytouženého vyrovnání. Jihlavě se nepovedl rohový kop, což byla voda na mlýn pro rychlý brejk Jablonce, který jej sehrál skvěle, centrovaný míč přistál na malém vápna u Bulíře, který za velké radost spoluhráčů vyrovnal - 3:3. Jihlava se snažila v závěrečné desetiminutovce vrátit zpět do vedení, ovšem ani jeden z celků se už další branky nedočkal, a oba celky se tak po přestřelce ve druhém poločase rozešly smírně.

„Zápas se mi těžko hodnotí, měli jsme ho vyhrát. První půle byla vyrovnaná a my jsme v ní dokázali vstřelit jedinou branku. Ve druhém dějství jsme naše vedení navýšili. Přesto, že soupeř dokázal snížit, tak my jsme rychle strhli dvoubrankové vedení zpět na naši stranu. Jenže, jakoby nám tento gól ublížil. Přestali jsme hrát a v poslední půlhodině jsme soupeře nechali lehkovážně vyrovnat stav utkání. Byli jsme nedůrazní a kupili jsme individuální chyby. Druhá půle se nám nepovedla. Jak už jsem řekl v úvodu, tak tento duel jsme měli dovézt do vítězného konce,“ uvedl trenér juniorky Michal Kadlec.

7.kolo | FC Vysočina - Jablonec | 1:1
21.kolo | Jablonec - FC Vysočina | 5:0