06.06.2010, Miroslav Fuks

FC Vysočina bude MSFL hrát i v příští sezóně!

FC Vysočina bude MSFL hrát i v příští sezóně!Boj FC Vysočina o záchranu MSFL je opět zdárně u konce. Jihlavské „béčko“ dnes přežilo těžké chvíle a nakonec v klíčovém duelu dvou ohrožených celků jasně zdolalo Bystrc-Kníničky 4:1 (1:1). Branky stříleli Michal Lovětínský, Jiří Gába, Jan Kopic a jedna branka byla vlastní. Při porážce juniorky Baníku v Uničově se tak třetí nejvyšší soutěž bude hrát v Jihlavě i od podzimu, tedy šestý ročník v řadě!

29.kolo, neděle 6.6.2010, 10:30
4:1
(1:1)
BystrcBystrc

Branky: 10. Lovětínský, 46. Gaba, 67. Lajcman (vl.), 89. Kopic - 23. Břežný.
ŽK: Filip - Veselý, Břežný
ČK: ...
Rozhodčí: Proske - Trávníček, Dorušák.
Diváci: 150
FC Vysočina B: Winter - Caha, Filip, Ptáček, Naniaš – Demeter (75. Kopic), Lovětínský, Gába, Cihlář (87. Pikl) – Peška (82. Leligdon), Simr.
Bystrc: Krajíček - Lajcman, Outrata, Břežný, Drábek – Veselovský, Šíma, Jirásek, Bubeníček - Doubek (71. Záblacký), Veselý (68. Moučka).

Zkušená sestava Vysočiny vstoupila do utkání velmi aktivně. V 9. minutě se zastřeloval Lovětínský, ovšem jeho pokus skončil v rukavicích gólmana Krajíčka, který na podzim hájil jihlavské barvy.Brzy nato už byl domácí kapitán přesnější, když zužitkoval krásnou přihrávku Demetera. Hosté však potřebovali zvítězit a rozhodně se proto nevzdávali. Hrozili hlavně ze standardek a jednu z nich ve 23. minutě z rohu zužitkoval ve vyrovnání Břežný. Z domácího pohledu mohlo být ještě hůře ve 32. minutě, kdy byl ve vápně faulován Doubek, hlavní sudí nařídil penaltu, kterou však sám faulovaný neproměnil. Gólman Václav Winter jeho střelu skvěle lapil! Ve zbytku půle byla Vysočina lepší, ovšem ve 35. minutě po skvělé standardní situaci Lovětínského zahodil stoprocentní šanci Filip a ve 41. minutě Demeter v tísni neproměnil v gól přihrávku Lovětínského.

Zápas nakonec rozhodl nástup do II. půle. Hned ve 46. minutě se prosadil po standardce Lovětínského sváteční střelec Gába. V dresu FC Vysočina skóroval poprvé po 78 zápasech! Na 3:1 zvýšil 67. vlastním gólem brněnský Lajcman, který do sítě usměrnil kombinaci Pešky se Simrem. Výsledku dal konečnou výraznou podobu v 89. minutě střídající Kopic, který se před Krajíčkem prosadil po kombinaci osy Pikl – Simr.

„Tento velice důležitý zápas měl několik fází. Po našem výborném úvodu a první brance přišlo nepříjemné vyrovnání z rohu a brzy na to i pokutový kop hostí. Tím, že ho Winter chytil, jsme přežili malou sportovní smrt. K vítězství nám poté hodně pomohl výborný vstup do druhé části. Naše výhra byla zasloužená. Těší mne, že jsme pro naše mladé talentované hráče udrželi MSFL i pro příští ročník,“ uvedl po utkání spokojený kouč Josef Vrzáček.