14.02.2015, Miroslav Fuks

Generálku rozhodly dvě trefy Mešanoviće

Generálku rozhodly dvě trefy MešanovićeFotbalisté FC Vysočina v posledním utkání zimní přípravy přehráli třetiligovou Chrudim po výsledku 2:0 (2:0), když dvě branky v rychlém sledu zaznamenal Muris Mešanović. Domácí tým v mrazivém počasí odehrál solidní první poločas, ovšem ve druhém dějství rozhodně nepřesvědčil.

Diváci: 150
FC Vysočina: Blažek – Marek, Tlustý, Krejčí (72. Kryštůfek), Hybš (72. Batioja) – Štěpánek, Kučera (72. Přeučil) – Kliment (72. Fulnek), Šulek, Vaculík (72. Marcin) – Mešanović (60. Harba). Náhradníci: Kotnour.
Chrudim: Mrázek - Drahoš, Adámek, Radouš, Langr, Vodrážka, Kopecký, Řezníček, Vácha, Kesner, Sixta. Náhradníci: Luptovský, Krčál, Auf, Rybička, Malínský, Nadrchal, Mastík, Hannich, Vostradovský.

Vysočina v utkání postrádala zdravotně indisponované Hanuše, Šourka, Jánoše a Kukoľa. Dvojice Demeter – Jungr posílila juniorku v odpoledním duelu proti Třebíči. V základní sestavě se stejně jako v rámci tureckého soustředění objevil teprve sedmnáctiletý dorostenecký reprezentant Štěpánek.

Úvodní desetiminutovka mnoho vzrušení nepřinesla. Až ve 14. minutě utkání se do první šance dostal Mešanović, ovšem v krkolomné pozici nedokázal přistrčení míče ze strany Šulka využít. Balón skončil na kopačkách chrudimské defenzívy. Hosté odpověděli 15. minutě, kdy Řezníček vydařenou ranou pořádně protáhl Blažka a donutil jej k vytlačení míče nad břevno. V 17. minutě vyslal utěšenou střelu Kliment, ovšem gólman Mrázek jí dokázal vyrazit. V 19. minutě šla Vysočina do vedení, když Marek s Klimentem výborně zakombinovali na pravé straně a Marek vyslal do pokutového území ideální míč, který Mešanović usměrnil do sítě – 1:0. Ve 23. minutě se bosenský kanonýr prosadil podruhé, když Kliment přešel přes dva hráče, do levého křídla uvolnil Vaculíka, který na malém vápně ideálně našel Mešanoviće, jenž z první kulatý nesmysl prodloužil do sítě – 2:0. V 31. minutě se do Hybšova centru položil Kliment, ale míč netrefil ideálně a ten letěl mimo tři tyče.

Vysočina do druhého dějství nastoupila beze změn a dlouho se při svém obléhání nemohla přes zahuštěnou defenzívu hostí prosadit. Navíc její kombinace často byla nepřesná či pomalá. Množství ztracených míčů jihlavské trenéry jistě nepříliš nepotěšilo. Do šance se dostal až Šulek v 58. minutě, ovšem po zpětné přihrávce Klimenta clonícího obránce neprostřelil. To hostující Krčál měl o minutu později mnohem větší šanci, když se po rohovém kopu dostal k hlavičce, kterou však Blažek dokázal skvělým reflexem vytěsnit. V 65. minutě se ke střele z hranice vápna dostal Rybička, ale o metr přestřelil. Ještě mnohem výše vypálil v 68. minutě Hybš, když předtím Vysočina nepřesně vyřešila rychlý brejk tažený Kučerou. V 69. minutě se po přihrávce Šulka ocitl ve velké příležitosti Vaculík, ale gólmana hostí neprostřelil. V 72. minutě uskutečnil trenér Klusáček hromadné střídání hned pětice hráčů, které však herní projev domácího celku příliš nezvedlo. Až do konce utkání se Vysočina do pořádné šance neprosadila.