29.05.2014, Miroslav Fuks

Juniorka konto Pardubic zatížila 12 brankami!

Juniorka konto Pardubic zatížila 12 brankami!Čtvrteční deštivé odpoledne nabídlo v rámci 41. kola Juniorské ligy neuvěřitelnou kanonádu juniorů FC Vysočina. Ti už v poločase vedli nad týmem Pardubic 6:0 a nakonec skóre soupeře zatížili rekordními dvanácti góly! Čtyřikrát se trefil dorostenecký reprezentant Tomáš Duba, po dvou brankách si připsali Martin Kelbler a Jakub Fulnek a jednou skórovali Martin Levai, Dominik Pedro, Jan Urbánek a gólman Pavel Soukup, který proměnil penaltu. V záplavě jihlavských tref trochu zanikla branka hostujícího Hrona ze 74. minuta, které konečný výsledek stanovila na zřídka vídaných 12:1!

41.kolo, čtvrtek 29.5.2014, 14:00, Na Stoupách
12:1
(6:0)
PardubicePardubice

Góly: 5., 23., 71. a 78. Duba, 31. a 44. Kelbler, 73. a 76. Fulnek, 25. Levai, 34. Pedro, 84. Soukup (pen.), 88. Urbánek – 74. Hron
ŽK: 27. Demeter, 58. Klusák – 10. Křivka, 45. Čáp, 80. Hron
Rozhodčí: Ochotnický – Dobrovolný, Reich
FC Vysočina: Soukup – Tomovič, Berky, Pedro, Klusák – Fulnek, Demeter, Urbánek, Levai (55. Salcin) - Duba, Kelber.
Pardubice: Kouba – Křivka, Uhlíř. Knotek, Krejčí, Portyš, Čáp, Mandutz, Rydval, Fidler, Hron. Náhradníci: Truhlář – Baldrych, Panchárek, Šlégr, Pšenička.

Hned první poločas byl pro Jihlavu snový. Prakticky do čeho kopla, to skončilo gólem. Už v páté minutě se trefil Tomáš Duba. Tentýž hráč se trefil i ve 23. minutě, o chvíli později následovala branka Martina Levaie. Poté už Pardubice rezignovaly. Po více než půl hodině hry přidal čtvrtou branku Martin Kelbler. Třicátá čtvrtá minuta a tentokrát úspěšný střelec Dominik Pedro, minutu před koncem poločasu pak přidal svůj druhý zásah v utkání Martin Kelbler. Šest střel domácích, šest gólů v síti Pardubic. Naopak Východočeši vystřelili dvakrát, avšak ani jedna ze střel nemířila mezi tři tyče.

Ve druhém poločase se sice hrálo dlouho bez gólu, avšak v posledních dvaceti minutách už skoro nebylo nic jiného k vidění. V 71. minutě Tomáš Duba zkompletoval hattrick, o dvě minuty později mířil přesně Jakub Fulnek. Následoval i světlý okamžik Pardubic, kdy kosmeticky upravoval výsledek Matěj Hron. Následoval druhý gól Jakuba Fulneka, poté se trefil již počtvrté Tomáš Duba. V 84. minutě byla nařízena penalta ve prospěch domácích, kterou proměnil jihlavský brankář Pavel Soukup a gólový účet utkání zakončil Jan Urbánek. Jihlava porazila Pardubice vysoko 12:1.

"Soupeř po třetí brance zcela rezignoval. Na hřišti jsme jasně dominovali a připsali jsme si jednoznačné vysoké vítězství. Celému týmu náleží pochvala za předvedený výkon a rekordní skóre," řekl k utkání spokojený kouč Pavel Procházka.