8.10.2006, Miroslav Fuks

Juniorka na Slovácku propadla

Juniorka na Slovácku propadlaJuniorka na půdě prvního celku MSFL propadla a juniorce Slovácka podlehla 4:1, když se hattrickem zaskvěl domácí útočník Honka. Jediný brankový úspěch Vysočiny si domácí vstřelili sami. Premiéru mezi dospělými si ve druhém poločase odbyl talentovaný obránce dorostu Michal Niederle.

Ž.K.: 45+1. Honka, 66. Mikulčík - 39. Flekal, 51. Vácha

Slovácko B: Fryšták - Kubáň,Bělaška, Spazier, Přílučík - Diviš (75. Pacl), Mikulčík, Honka, Stýskala, -´Javorek (64. Komárek), Šturma (89. Nguyen).
FC Vysočina: Neuman - Komínek, Naniáš, Kříž, Nešpor(55. Niederle) - Čermák, Wasserbauer, Vácha, Flekal (55. Fišer) - Šplíchal (69. Matoušek), Koukal.

Bojovný zápas byl plný osobních soubojů, ale i branek. Mladíci Vysočiny nebyli schopni překonat domácí záložní řadu, která ovládla střed a když už se dostali na dostřel, vše zastavila výborně pracující obrana´Slovácka, která zaváhala pouze jedinkrát, když si nešťastně srazil jeden z hráčů míč do vlastní branky. Domácí hlavně ve druhém poločase neustále tlačili a vytvářeli si hodně brankových příležitostí a úspěšně dokazovali, proč jsou na 1. místě tabulky MSFL.
Důležitá první branka duelu padla v 16. minutě, kdy si trojice domácích útočníků vyměnila míč v pokutovém území a poslední z nich - Ondřej Honka si ještě stačil obhodit obránce a z 5ti metrů bez problémů skóroval. Ve 27. minutě zlikvidoval sólový průnik Šturmy vynikajícím vyběhnutím gólman Neuman. Musel však kapitulovat v závěru první části, když ho z pokutového kopu přesnou střelou k pravé tyči překonal Honka. Tentýž hráč zkompletoval svůj hattrick už ve 48. minutě, když jej Šturmova přihrávka našla osamoceného a střelec se z 5ti metrů jen zeptal brankáře, kam to bude chtít. V dalších velkých šancích se i nadále objevovali pouze domácí hráči, protože s pokusy Vysočiny si obrana Slovácka dokázala poradit. Své příležitosti neproměnili Šturma, Bělaška a Pacla. Zaslouženého čtvrtého úspěchy se tak vedoucí tým soutěže dočkal v 84. minutě, když Pacl prošel až k brankové čáře a jeho zpětnou přihrávku zužitkoval Stýskala. Minutu nato však udeřili i hosté, když se centrovaný míč snášel do pokutového území a nešťastně si jej do vlastní branky srazil jeden z domácích hráčů.