17.04.2014, Redakce

Juniorka otočila duel v Jablonci a veze 3 body!

Juniorka otočila duel v Jablonci a veze 3 body!Juniorka FC Vysočina na jaře válí! V předehrávaném utkání 33. kola proti Jablonci si připsala sedmou jarní výhru z devíti zápasů, navíc v posledních sedmi střetnutích nepoznala hořkost porážky. Přitom utkání v Jablonci se pro jihlavské hráče nevyvíjelo dobře, zápas ale ještě do konce prvního poločasu dokázali otočit díky trefám Tomáše Kučery a v druhém dějství přidali pojišťující gól na 3:1 díky gólu Tomáše Duby.

Rozhodčí: Severýn – Zeman, Langer
Jablonec: Šebek - Landovský, Houser (54. Kovář), Karásek, Vrzal - Pázler (46. Štemberk), Okleštěk (46. Gebert), Babić, Skwarczek, Vodička (85. Sedláček) - Ledecký
FC Vysočina: Vejmola – Tomovič, Pedro, Tlustý, Klusák (71. Kriegsmann) – T.Kučera (80. Salcin), Urbánek, Demeter – Fulnek, Urbánek, Levai – Maruš (72. Duba).

Oba týmy do utkání vyslaly několik hráčů z A-týmu – v dresu Jablonce se například objevili Pázler, Okleštěk nebo Vrzal, za Vysočinu zase nastoupili Tlustý, Kučera a Vejmola. A hosté jako by v úvodu utkání ještě byli myšlenkami na cestě na sever Čech. Už ve třetí minutě se totiž na vápně uvolnil Pázler a střelou k tyči poslal Jablonec do vedení. Jablonci patřily i další minuty. V té jedenácté střílel technicky Okleštěk a Vejmola musel míč vyrazit na roh, o tři minuty později zase centroval Pázler a hlavičkující Ledecký branku přestřelil. Jihlavští ale postupem času začali přebírat iniciativu a druhá polovina úvodního dějství patřila především jim. A hlavní tváří hostů byl Tomáš Kučera. V šestadvacáté minutě přesně mířil k tyči a srovnal stav na 1:1. Další šanci mu sice sebral pohotový Šebek, ale ještě do konce prvního poločasu strhnul vedení na stranu Jihlavy, když přesně mířil zhruba z prostoru penalty – 1:2.

Hned po zahájení druhého poločasu měl další šanci opět Kučera, ale pozorný Šebek dokázal jeho pokus vytěsnit mimo tři tyče. A neuspěl ani Levai, který nedokázal potrestat zaváhání Vrzala. Definitivní pojistka vítězství Jihlavy přišla v 73. minutě, kdy Jablonci selhal ofsajd systém a toho využil skórující Duba. Střelec třetí jihlavské branky se prosadil po jedné minutě na hřišti, krátce před tím totiž vystřídal Maruše. V závěru zápasu měli ještě šance hostující Salcin a domácí Ledecký, ale ani jedna z těchto příležitostí se neujala.

"V úvodních pěti minutách jsme asi ještě byli v autobuse a Pázler nás za to potrestal úvodní brankou zápasu. Postupně jsme hru vyrovnali a do poločasu dvakrát skóroval výborně hrající Kučera. Ve druhé půli přidal definitivní pojistku Duba, který ještě dva samostatné nájezdy spálil. Tým předvedl kvalitní výkon a zasliuží pochvalu," uvedl po zápase spokojený kouč Pavel Procházka.

12.kolo | FC Vysočina - Jablonec | 3:2
26.kolo | Jablonec - FC Vysočina | 3:0