28.08.2017, Petr Chudoba

Juniorka po nadějném prvním poločase pouze remizovala v Ostravě 3:3

Juniorka po nadějném prvním poločase pouze remizovala v Ostravě 3:3Juniorku po dvou předchozích domácích porážkách čekal zápas v Ostravě. Od začátku bylo utkání plné šancí, ale dařilo se hlavně Vysočině, když vedla po prvním poločase 3:1. Ve druhém poločase ale bohužel skórovali jen domácí a tak se oba celky rozešly smírně 3:3.

Diváci: 60
Ostrava: Chmiel - Bolf (69. Russmann), Hejl, Kania, Kubík, Lehnert, Mládek (63. Dendis), Mooc, Novak (42. Srubek), Rizvanov, Šašinka
FC Vysočina: Kolář - Vrzal (71. Fikar), Beseda, Rychetník (36. Průša), Fulnek, Demeter, Dujmović (53. Vašíček), Smejkal, Karmazín, Popović, Svatík

Vstup do utkání se Vysočině vyvedl, když měla od začátku několik šancí. První gól vstřelila Vysočina z protiútoku ve 13. minutě, když po rohovém kopu domácích z rychlého protiútoku utekl Smejkal a naservíroval míč Popovićovi před prázdnou branku - 0:1. Další velkou šanci měl v 16. minutě Fulnek, když po chybě domácí obrany běžel sám ze strany, ale nastřelil pouze tyč. Poté zahrozili také domácí a jejich pokus z 22. minuty skončil také na tyči.

Zvýšit skóre se povedlo opět Popovićovi, když Jakub Fulnek utekl hostující obraně a připravil míč před prázdnou bránu - 0:2. Domácí ale dlouho nečekali a po špatném vyběhnutí Koláře snížili ve 28. minutě - 1:2. První poločas se odehrával převážně v taktovce Vysočiny a po další akci ve 40. minutě oplatil Popović nahrávku do prázdné branky Smejkalovi - 1:3. Vysočina tak byla v první přestávce určitě spokojenějším celkem.

Druhý poločas se odvíjel od začátku stejně, jako první, a další velkou šanci spálil Smejkal, když ve 48. minutě nastřelil tyč. Ostrava snížila v 53. minutě, když si Bolf pohlídal ofsajd lajnu a jeho zakončení Kolář pouze vyrazil přímo před dobíhajícího Šašinku a ten se nemýlil - 2:3. Poté se hra vyrovnala a přišlo i několik nepřesností. Bohužel v 71. minutě přišel další trest pro Vysočinu. Po rohovém kopu, který ubránila, se do míče z dobrých 30 metrů opřel nově příchozí Russmann a vyrovnal - 3:3. Zbývajících dvacet minut už žádnou branku nepřineslo a tak se oba celky rozešly smírně.

8.kolo | FC Vysočina - Ostrava | 2:1
22.kolo | Ostrava - FC Vysočina | 3:1