02.11.2008, Miroslav Fuks

Juniorka porazila Olomouc a „útočí na II. ligu“

Juniorka porazila Olomouc a „útočí na II. ligu“Bodově velmi úspěšné podzimní tažení juniorky v MSFL pokračuje. Dobrou formu svěřenců kouče Tomáše Jansy dnes odnesla olomoucká juniorka, která v Jihlavě prohrála 2:1 (0:0) po gólech Pešky a Wasserbauera. Na třech bodech se nemalou měrou podílel výborně chytající gólman Martin Matiášek. Naše „béčko“ tak má po 14ti kolech soutěže skvělých 27 bodů a „útočí na postup do II. ligy“!

Rozhodčí: Tobola - Kratochvíl T., Proske
FC Vysočina B: Matiášek - Benda, Rezek, Naniaš, Demeter - Čermák, Chlup, Wasserbauer, Netrda – Drábek - Peška.
Olomouc B: Bárta - Dreksa (39. Hořava), Bodeček, Ulma, Stroupek, Michalčák, Jančík, Štětina (80. Bláha), Kazár, Petr (60. Klesnil), Doležal.

Kouč Jansa dal důvěru úspěšné sestavě z Kroměříže. Pouze místo zraněného Pacholíka nastoupil Benda. Zvolená sestava se mu odvděčila kvalitním a poctivým výkonem, který gradoval ve 2. poločase. I proto utkání dohrála bez střídání.
V úvodní části měli šance oba celky, ovšem mladí gólmani v obou brankách střelce Drábka, Chlupa, Petra či Jančíka předčili. Druhý poločas už byl v režii domácích. Svoji převahu vyjádřili gólem v 57. minutě, kdy Benda zprava přesným centrem našel Pešku, který hlavičkou mířil přesně. Olomouc však z Jihlavy nechtěla odjet s prázdnou a vrhla síly do útoku. V 70. minutě se jí podařilo vyrovnat, když člen prvoligového kádru Kazár po odraženém míči z rohového kopu prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Vysočina však měla svůj den a dokázala vedení definitivně strhnout na svoji stranu. V 77. minutě Čermák zahrával standardní situaci ze strany a ve vápně míč nohou usměrnil do sítě kapitán Wasserbauer. Závěrečné minuty byly vypjaté, ale domácí si už zaslouženou a cennou výhru dokázali pohlídat.