28.08.2010, Miroslav Fuks

Juniorka potvrdila formu i proti Kroměříži

Juniorka potvrdila formu i proti KroměřížiJuniorka FC Vysočina zažívá velice podařený vstup do MSFL. Po 4. kole soutěže vybojovala už 9 bodů, čímž se zařadila na přední pozice tabulky. Aktuální cenný tříbodový příspěvek vzešel z duelu proti SK Hanácká Slavia Kroměříž. Domácí fotbalisté zvítězili 3:1 (1:1), když na 1:1 vyrovnával Jan Kosak, ve druhé části vstřelil vítězný gól Jan Dobrovolný a výsledek ještě v samotném závěru pojistil Martin Bača.

4.kolo, sobota 28.8.2010, 11:00
3:1
(1:1)
KroměřížKroměříž

Branky: 33. Kosak, 56. Dobrovolný, 90 + Bača - 9. Šilinger.
ŽK: Kosak, Demeter, Ptáček, Leligdon - Hromek, Stojaník, Mazouch, Smutný, Klabal
Rozhodčí: Machát - Tapla, Vostrejž Diváci: 120
Diváci: 120
FC Vysočina B: J.Procházka - Bambula, Filip, Ptáček, Dobrovolný - Demeter, Leligdon, Lovětínský, Kosak (58. Šandera) - Bača, Poláček (16. Vacek, 79. Pikl).
Kroměříž: Marák - Valášek, Šilinger, Klabal, Stojaník - Klimek (75. Huška), Mazouch, Matoušek, Hromek - Smutný, Janča (77. Mašlej).

Hostům vyšel lépe nejen vstup do zápasu, ale i celý první poločas. Už v 9. minutě zužitkoval rohový kop hlavičkující Šilinger – 0:1. Aktivnější Kroměříž byla ve velké šanci i v 30. minutě, kdy jihlavské zaváhání nevyužil Hromek. Najednou tak přišlo vyrovnání. Po ose Demeter - Lovětínský se podařilo krásně uvolnit Kosaka, který postupoval sám na Maráka a toho obstřelem srovnal na 1:1!  Jihlavský tým ožil a blízko branky byl po průniku do vápna Bača. Oboustranně aktivní zápas pokračoval šancemi před gólmanem Procházkou. V 39. minutě namazal Leligdon Hromkovi, který zcela sám jen o centimetry minul pravou tyč jihlavské branky! Tentýž hráč o 2 minuty později našel Mazoucha, který z nadějné pozice vysoko přestřelil. Ve 42. minutě vyšel presing dvojici Lovětínský – Kosak, míč získal Bača, nahrál Lovětínskému a jeho pokus gólman vyrazil nad.

Druhá část byla v režii domácí juniorky. Nejprve v 50. minutě se Vacek po centru Dobrovolného ocitl v dobré šanci, ale jeho hlavička našla pouze rukavice Maráka. V 56. minutě se Lovětínského centrovaný míč po faulu na Kosaka dostal do chumlu hráčů ve vápně a odtud vyplaval k volnému Dobrovolnému, který premiérovou trefou v MSFL poslal svůj tým do vedení - 2:1! Jihlava poté díky velké bojovnosti a snaze odolávala tlaku Kroměříže a v 90. minutě se dočkala sladké tečky v podobě gólu Bači, který skóroval do zcela odkryté branky  - 3:1!

„První poločas rozhodně nebyl dle našich představ. Kroměříž mohla vést i více než 1:0. Místo toho se nám poměrně šťastně podařilo vyrovnat. Ve 2. části jsme hosty začali přehrávat pohybem a šli jsme po zásluze do vedení. Zvládli jsme i následný tlak Hanácké Slavie. Výhru v této fotbalové válce, která byla obrovskou školou pro naše mladé hráče, v závěru potvrdil Bača. Jsme spokojeni s bodovým ziskem a nasazením hráčů, ovšem náš výkon nebyl kvalitní,“ zhodnotil utkání trenér Josef Vrzáček.