11.01.2017, Miroslav Fuks

Juniorka remizovala s druholigovým Prostějovem

Juniorka remizovala s druholigovým ProstějovemV mrazivém podvečeru se na umělé trávě ve Vyškově představil juniorský tým FC Vysočina, který změřil síly s druholigovým celkem Prostějova. Jihlavští mladíci podali velmi dobrý výkon a s favorizovaným a zkušenějším sokem uhráli cennou remízu 1:1. Na branku Karla Kroupy odpověděl Marek Šerý.

ProstějovProstějov
přát., středa 11.1.2017, 17:00, Vyškov
1:1
(1:1)
FC Vysočina jun.FC Vysočina jun.

Branky: 10. Kroupa (pen.) - 25. Šerý
Prostějov: I. půle: Neoral - Hirsch, Sus, Pančochář, Hýbl - Skwarczek, Čtvrtníček, Fládr, Hladík - Píchal, Kroupa. II. půle: Kofroň - Machálek, Sus, Machynek, Hýbl - Langer, Petržela, Zapletal, Nekuda - Schmidt, Sečkář.
FC Vysočina jun.: Soukup - Pedro, Rychetník, Beseda, Dujmović - Šerý, Kolčava - Hron, Sargsyan, Fiala - Pěnkava. Střídali: Pokorný - Lorenc, Boja, Bajer.

Úvod zápasu vyšel Prostějovu náramně. Po vydařeném průniku jihlavská obrana faulovala Fládra, zákrok sudí ohodnotil jako penaltový. Zkušený exekutor Kroupa pokutový kop s přehledem proměnil. Brzy ovšem bylo vyrovnáno. Už po sedmi minutách po ztraceném odraženém míči utaženou střelou z dobrých dvaceti metrů vyrovnal Šerý. Ještě v prvním poločase se výživnou střelou připomenul Fládr.

Také po změně stran mohli oba soupeři přidat po brance, gólmani jim v tom ovšem zabránili. Nejprve Nekudovu vyloženou šanci zmařil včasným vyběhnutím jihlavský brankář Pokorný. V samotném závěru dostali i junioři šanci kopat pokutový kop. Penaltu v 90. minutě však Kofroň Sargsyanovi chytil.

„Proti kvalitnímu protivníkovi jsme sehráli vyrovnané utkání, které nepochybně naplnilo svůj účel. Kluky musím pochválit za přístup k utkání a za zvládnutí této náročné prověrky. Prezentovali jsme se jak velmi dobrými, tak i dost špatnými pasážemi hry. Musíme zapracovat na zlepšení přechodové fáze a lepším držení míče v poli,“ okomentoval první přípravný duel juniorky trenér Michal Kadlec. Jeho tým postrádal zraněného gólmana Koláře, Mašiće, jenž je po zranění, Svatíka, který si plnil studijní povinnosti, a Vedrala, jehož využilo „áčko“.