06.05.2018, Juniorskaliga.cz

Juniorka sestřelila Jablonec tenisově 6:2

Juniorka sestřelila Jablonec tenisově 6:2Juniorský tým v tomto týdnu vstřelil 9 branek na domácí půdě. Po výhře 3:1 nad Olomoucí si připsal výrazné vítězství nad Jabloncem v podobě tenisového stavu 6:2 (3:2). Dvakrát se trefil Radek Matulka a po jedné brance přidali Pavel Svoboda, Amir Mašić, Tomáš Lorenc a Milan Vrzal.

6.kolo, neděle 6.5.2018, 14:00
6:2
(3:2)
JablonecJablonec

Góly: 15. a 20. Matulka, 18. Svoboda, 46. Mašič (pen.), 74. Lorenc, 89. Vrzal – 9. Pleštil, 40. Breda
ŽK: 59. Holík (JIH)
Rozhodčí: Marek – Malčánek, Pospíšil
Diváci: 60
FC Vysočina: Kolář – Holík, Vrzal, Beseda, Vašíček (80. Časta) - Smejkal, Fikar - Matulka, Mašić, Průša - Svoboda (71. Lorenc).
Jablonec: Richter – Petržilka, Krištof (C) (70. Hajdo), Pleštil, Hlůže (67. Díl), Schön, Breda, Landfeld (81. Maqastena), Zezulka (81. Kozák), Dostál, Kubista.

Jablonec do utkání vstoupil velmi aktivně, během úvodních osmi minut si vypracoval hned čtyři rohové kopy, z toho posledního udeřil Dominik Pleštil, který poslal hostující tým do vedení! Vysočina výrazně přidala, mezi patnáctou až dvacátou minutou svému soupeři nadělila hned tři góly. Po čtvrthodině hry srovnal Radek Matulka, pro kterého to ještě nebyl poslední zápis do střelecké listiny. O tři minuty později už domácí vedli zásluhou Pavla Svobody, který otočil vývoj tohoto utkání. Aby toho nebylo málo, ve dvacáté minutě se znovu trefil Radek Matulka, obrany si v úvodu dnešního střetnutí vzaly volno. Tempo hry po čtyřech brankách výrazně opadlo, čehož pět minut před výměnou stran využil David Breda, Severočeši se znovu dotáhli na nejtěsnější možný rozdíl, víc už se v prvním poločase nestalo.

Klíčový se ukázal vstup do druhé části hry. Po patnácti vteřinách byl hlavním rozhodčím Markem nařízen pokutový kop pro Jihlavu. Míč si vzal na starost Amir Mašič, který překonal Richtera, domácí už zase vedli dvoubrankovým rozdílem. Na tahu byli hosté, kteří se příliš nedostávali do zakončení, Vysočině naopak současný stav vyhovoval. Definitivní pojistku pak přidal patnáct minut před koncem střídající Tomáš Lorenc. Domácí však stále neměli dost a hrozili z rychlých protiútoků. Definitivní tečku za tímto zápasem pak udělal v úplném závěru Milan Vrzal, po tenisovém výsledku tak všechny body zůstávají doma.

"Kluci zápas opravdu odmakali a důrazně hrajícího soupeře rozstříleli. Starosti nám bohužel dělají zranění. Dnešní duel odnesli zase dva hráči," sdělil k utkání trenér Pavel Procházka.

7.kolo | Jablonec - FC Vysočina | 5:0
21.kolo | FC Vysočina - Jablonec | 0:4