21.08.2017, Juniorskaliga.cz

Juniorka utrpěla druhou těsnou domácí prohru v řadě

Juniorka utrpěla druhou těsnou domácí prohru v řaděJuniorský tým FC Vysočina dnes změřil síly s výběrem Zlína, který nastoupil posílen o několik pravidelných prvoligových hráčů. V areálu Na Stoupách probíhal vyrovnaný zápas bez větších šancí, v jehož závěru se však misky vah překlonily na stranu hostí. Fantiš vstřelil jedinou branku zápasu poté, kdy se vyhnul ofsajdové pozici, neboť v jihlavském malém vápně ležel otřesený Beseda.

Diváci: 50
FC Vysočina: Soukup – Pecháček, Rychetník, Vedral (46. Průša), Beseda - Demeter, Kolčava (46. Dujmović) - Záviška (89. Vašíček), Smejkal, Časta (46. Karmazín) - Svatík (82. Fikar).
Zlín: Šiška – Nzembi (82. Mlýnek V.), Bačo, Tkadlec, Nečas (59. Votava), Fantiš (86. Gettler), Zahradník, Kopečný, Bartolomeu (90+1. Petřík), Venený, Mlýnek M.

Zlín měl první vážnější šanci, ve druhé minutě vyrazil Soukup střelu z dvaceti metrů, kdy balon mířil do levého horního rohu domácí branky. Poté nastalo období temna pro nezaujatého fotbalového fanouška. První poločas byl skoupý na pohledné akce či šance. Oba týmy dělaly velké chyby při přechodu do útoku. Již zmiňovaný Soukup a jeho protějšek Šiška měli minimum práce. Do hry se zapojovali především svýma nohama, avšak nikoliv rukama.

Ve druhém poločase se pokračovalo v nastoleném tempu. Za zmínku možná stojí střela jednoho z fotbalistů Jihlavy z pravé strany křížem vedle levé tyče. Ale ani tady nemusel Šiška v brance Karviné zasahovat. Utkání spělo k bezbrankové remíze, ale v 77. minutě sebral Kopečný balon Průšovi na polovině hřiště, poté došlo k roztažení hry na levou stranu, kde kooperoval Nzembi. Ten se rozhodl pro centr na zadní tyč, kde našel volného Votavu. Ten natáhl k ráně, kterou mu obětavým skluzem zablokoval Beseda. Zatímco otřesený jihlavský stoper po této situaci zůstal ležet na na zemi, tak Votava se dostal k odraženému míči a před brankou našel zcela volného Fantiše, jenž se s ohledem na ležícího Besedu nenalézal v postavení mimo hru a mohl pohodlně skórovat - 0:1. O tři minuty později mohl v největší jihlavsk éšanci v utkání vyrovnat Záviška. Karmazín jej krásně našel za obranou, ovšem záložník Vysočiny přehodil jak vybíhajícího gólmana, tak i břevno. Bojovný a vyrovnaný duel tak rozhodla situace, která spíše volala po fair-play gestu ze strany Zlína.

"S ohledem na početný zlínský kádr jsme nastoupili proti silnému soupeři a tahali jsme za kratší konec. Podle našich představ se nám nedařila kombinace a přihrávky byly špatně načasované. Prostě nám to herně neklapalo. Vytvořili jsme si tak jen minimum příležitostí. Ovšem, ani hosté na tom s šancemi nebyli o mnoho lépe. Utkání tak rozhodla situace, při níž se možná nabízelo fair-play řešení ze strany hostujícího celku. Dále mne mrzí, že se zranil stoper Vedral a v samotném závěru musel s problémy s žebry odstoupit i Smejkal," okomentoval duel trenér Pavel Procházka.

10.kolo | Zlín - FC Vysočina | 2:1
24.kolo | FC Vysočina - Zlín | 1:1