30.10.2010, Miroslav Fuks

Juniorka v Líšni předvedla velmi špatný výkon

Juniorka v Líšni předvedla velmi špatný výkonJuniorka FC Vysočina v Brně - Líšni podala velmi špatný bezkrevný výkon a po zásluze prohrála 3:0 (1:0). Naši mladíci si v utkání prakticky nevytvořili gólovou šanci a chyběla jim bojovnost. Za domácí skórovali Oprchal, Drábek a Král.

Diváci: 300
Líšeň: Sedmidubský - Král, Čampa, Oprchal, Křap, Hebron, Vrtěna, Pecha, Nosko (85. Walla), Belej (81. Šudoma), Drábek Michal.
FC Vysočina B: Matiášek - Bambula, Filip, Ptáček, Dobrovolný (66. Príborský) - Demeter, Leligdon, Lovětínský, Kosak (80. Šandera) – T.Kučera, Zelinka (55. Vacek).

První šanci zápasu si vypracovala jihlavská juniorka. V 11. minutě odražený míč směroval po zaváhání gólmana domácích do prázdné branky, ovšem Sedmidubský svoji chybu stačil napravit, rychle zareagoval a odvrátil střelu na roh. V 15. minutě také domácí vystrčili růžky, po odraženém míči vyslal pěknou střelu na bránu Belej a Matiášek s námahou vyrazil. Líšeň se dočkala ve 21. minutě, kdy Čampa přihrál na levou stranu Oprchalovi, který střelou po zemi překonal gólmana. O 3 minuty později mohla jít do dvoubrankového vedení, neboť mezi obránci Jihlavy si míč perfektně zpracoval exjihlavský Michal Drábek, stejně dobře pak přihrál do běhu Belejovi, jenž se dostal před obránce a za hranicí vápna se pokoušel přehodit vyběhnuvšího Matiáška, ten jej však vychytal. V 35. minutě přišel zahrávaný rohový kop Beleje, po němž se míč snesl ve skrumáži před brankou ke Křapovi a jeho střelu v poslední chvíli na brankové čáře odkopl hostující hráč. V 37. minutě přišla další obrovská šance domácího týmu, kdy se do úniku dva na jednoho dostali Belej s Čampou, prvně jmenovaný přihrál míč jako na zlatém podnosu domácímu kapitánovi, ten však sám před brankou trestuhodně mířil vedle tyče. Tečku za poločasem udělal Nosko, který si vybojoval míč a následnou šanci zazdil.

Zlepšení jihlavský mladíků nepřišlo ani po přestávce. V 54. minutě se navíc krásně trefil z dvaceti metrů levačkou Michal Drábek, který vymetl levý roh Matiáškovy svatyně. V 64. minutě mohl duel zdramatizovat Tomáš Kučera, který se ocitl sám před gólmanem, ovšem jeho šanci Sedmidubský zneškodnil, když se mu vrhl pod nohy. A v 72. minutě bylo z jihlavského pohledu ještě hůře. Na pěkný centr od Beleje si ve vápně naběhl Král a usměrnil hlavou míč k tyči. Špatně hrající Vysočina se do konce utkání už na nic nezmohla. Domácí si jasnou výhru bez problémů pohlídali.

Trenérovi Josefu Morkusovi se po utkání těžko hledala slova: „Hráli jsme velmi špatně, utkání se nám nepovedlo. Produkovali jsme množství individuálních chyb, chyběla nám bojovnost a důraz a vytvořili jsme si minimum šancí. Opticky naše hra nepůsobila špatně, ale v útoku jsme byli zcela jaloví. Naopak domácí hráli maximálně obětavě a na hranici svých možností.“