20.11.2016, Miroslav Fuks

Juniorka v poslední desetiminutovce ztratila všechny body

Juniorka v poslední desetiminutovce ztratila všechny bodyV Českých Budějovicích se dnes v poledne odehrála bitva dvou třináctibodových juniorských celků a sousedů v tabulce. FC Vysočina šel do vedení ve 41. minutě zásluhou přesné trefy dorostence Pavla Svobody. Do 80. minuty drželi hosté tři body ve svých rukou, ovšem poté došlo ze strany Dynamo k vyrovnání. V hektickém závěru, kdy se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu, stálo gólové štěstí na straně černobílých.

Diváci: 100
Č. Budějovice: Rotbauer – Hric, Křiváček, Tomášek, Vaněk, Řezáč, Bálek, Švantner, Hála (46. Smetana), Frnoch, Krejčí.
FC Vysočina: Kotnour – Pěnkava, Vedral, Beseda, Fiala (88. Dujmović) - Kolčava, Vitásek – Záviška (83. Fikar), Šerý, Sargsyan – P.Svoboda (73. Lorenc).

Už úvod utkání ukazoval, že se bude hrát ofenzivní zápas se šancemi na obou stranách. První náznaky šancí měli Jihlavští, ale z prvních dvou rohových kopů nevytěžili zhola nic. Jihočeši se v šesté minutě dostávali do slibného brejku, jenomže ten rázně uťal Jan Záviška a inkasoval od sudího Váni žlutou kartu. Územní převahu měli hosté z Vysočiny, ale k vážnějšímu ohrožení Rotbauerovy branky přišlo až po půl hodině hry. Z volného přímého kopu však Jihlavané přestřelili. Úvodní branku viděli diváci tři minuty před koncem poločasu. Po rychlém rozehrání autového vhazování se trefil Svoboda a Vysočina vedla.

Druhý poločas začalo aktivněji Dynamo a bylo znát, že si jde za vyrovnáním. Velmi dlouho dobývalo jihlavskou pevnost, obrana hostů pracovala velmi dobře. Po hodině hry měli Jihočeši možnost přímého kopu a střílený centr skončil v rukavicích Kotnoura. Vyrovnávací branka přišla až deset minut před koncem. Po pravé straně utekl Švantner a zakončil přesně. Strhující závěr utkání nakonec přinesl domácím tři body. Z přímého kopu se krásně trefil znovu Švantner a o vítězi bylo rozhodnuto. V závěru ještě dostal druhou žlutou hostující Pěnkava.

„Podařilo se nám velmi dobře vstoupit do utkání. Soupeře jsme přehrávali a byli jsme zodpovědní v defenzívě. Trvalo to zhruba půlhodinu a branku jsme v této fázi utkání nedokázali vstřelit. Paradoxně jsme se dočkali až ve 41. minutě ve fázi, kdy získávali převahu domácí a my částečně vypadli ze hry. Gól zaznamenal dorostenec Svoboda po individuální akci a ideální přihrávce Sargsyana. Ve druhé půli jsme hráli proti větru a bohužel jsme trochu přestali plnit úkoly, které jsme si stanovili. Přesto jsme si vypracovali 2 až 3 dobré příležitosti, které však ke vstřelení branky nevedly. Bojovali jsme, drželi jsme nadějný stav, ovšem v 80. minutě jsme po našem dílčím tlaku inkasovali vyrovnávací gól z brejkové situace. Dvě minuty před koncem přišel náš hloupý faul a standardní situace, z níž domácí vstřelili vítěznou branku. To už takový náš evergreen, na neubránění standardních situací hodně doplácíme. I v kontextu pátečního utkání „áčka“ se Zlínem jsme velmi zklamaní. Přes dobrý výkon nám něco málo chybělo, duel jsme nedokázali dokopat do zdárného konce. Dnes to možná bylo ovlivněno i faktem, že jsme nasadili hodně mladé mužstvo. Někteří kluci v sobotu hráli za dorost U19,“ okomentoval duel trenér Jan Kameník.