18.04.2018, Juniorskaliga.cz

Juniorka veze tříbrankovou výhru z Českých Budějovic

Juniorka veze tříbrankovou výhru z Českých BudějovicJuniorský tým částečně odčinil domácí prohru s Duklou Praha, když o tři dny později zaslouženě bral tři body z utkání na půdě Dynama České Budějovice. Dvakrát se trefil Amir Mašić a jednou skóroval Pavel Svoboda. Další šance jihlavských zůstaly neproměněny.

Rozhodčí: Lerch – Koval, Pečenka
Č. Budějovice: Luksch – Fišer, Collin, Štifter, Ardamica – Kubata (64. Švejda) – R. Kadlec, Tomek, V. Kadlec (72. Carda), Jiran (46. Míka) – Matoušek.
FC Vysočina: Duba – Vašíček, Křišťál, Rychetník, Vrzal – Matulka (27. Svoboda), Smejkal, Fikar, Průša - Mašić, Lorenc (69. Lokvenc).

Sestavy obou celků byly vzhledem k náročnému programu složeny čistě z juniorů a dorostenců. Z opatrného začátku vyčnívala rána Matouška, jenž se ve 4. minutě nezalekl volného prostoru a levačkou orazítkoval břevno. Pak ale hráli převážně hráči z Vysočiny. Ránu Matulky však zkrotil Luksch a Mašičův pokus se mezi tři tyče nevešel. Když se neujala ani další Mašičova rána, zahrozili opět černobílí. Obránce Ardamica nabídl krásnou diagonální přihrávku, Rostislav Kadlec si balon zpracoval a připravil ke střele, kterou brankář Duba vytěsnil na tyč. Pak ještě střílel Tomek do boční sítě a Štifterova dělovka protáhla Dubu, nicméně gólu se domácí nedočkali. A pak začaly příležitosti Vysočiny, které spadaly do kategorie vyložených. Nejprve Lorenc v dobré příležitosti netrefil míč ideálně, pak Lorenc sám před Lukschem nechal jen vyniknout domácího brankáře a o chvíli později Mašič obešel i gólmana Dynama, ale jeho ránu vyrazil z branky obránce Štifter. První poločas tedy branku nenabídl.

Druhý poločas byl slabší. Hráči jako by byli ještě v kabině a úvodních deset minut bylo slabých. S míčem hráli častěji hosté, po nedůslednosti domácí obrany měl velkou šanci Mašič, ale Luksch předvedl skvělý zákrok. Po necelé hodině hry se Jihlava dočkala. Luksch neudržel střelu z dálky a po faulu na Průšu se kopala penaltu. Tu bezpečně proměnil Amir Mašič a zlomil svou střeleckou nemohoucnost v utkání. Ani po první brance se obraz hry nezměnil. Tým z Vysočiny měl převahu a Vašíček mohl přidat druhý gól, ale po rohu trefil hlavou jen břevno. Z ojedinělé možnosti mohl po dobré práci Štiftera vyrovnat Fišer, ale jeho křížné ráně chyběly decimetry. Druhý gól přidala Jihlava v 76. minutě, kdy se trefil střídající Pavel Svoboda. Třetí branku mohl přidat Smejkal, ale trefil břevno. Zaváhání tedy napravil o pár minut později Amir Mašič, když druhou brankou v zápase završil gólový účet na 3:0 pro hosty.

"Sledovali jsme utkání hodně průměrné úrovně. K zasloužené výhře jsme dospěli díky zlepšenému výkonu ve druhé půli," řekl k zápasu trenér jihlavské juniorky Pavel Procházka.