03.04.2010, Miroslav Fuks

Líšeň i Vysočina B stále bez prohry

Líšeň i Vysočina B stále bez prohryTýmy Líšně i juniorky FC Vysočina, které shodně bojují o záchranu ve velice vyrovnané MSFL, udrželi svoji jarní neporazitelnost i ve vzájemném utkání na brněnské půdě. Jihlavský tým byl v zápase aktivnější, vytvořil si více šancí a ty dokázal zúročit brankou Pavla Simra v 57. minutě. Vedení vydrželo jen do 70. minuty kdy srovnal na konečných 1:1 (0:0) futsalový reprezentant Belej.

Diváci: 350
Líšeň: Sedmidubský - Král, Čampa, Křap, Hebron, Vrtěna, Polák (11. Šudoma, 62. Milotínský), Pecha, Nosko, Belej (87. Kolář), Bednář.
FC Vysočina B: Winter - Benda, Filip, Naniaš, Cihlář - Kopic, Lovětínský, Leligdon, Demeter (90. Pikl) – Peška (84. T.Kučera), Simr.

Po úvodní oťukávání poprvé zahrozil v 17. minutě u trestného kopu z levé strany Bednář, mířil však těsně nad branku. Vzápětí si do vápna naběhl nikým neatakovaný Simr, ale Sedmidubský odvrátil na roh. V 29. minutě měl velkou šanci opět Simr. Po centru do vápna chtěl gólman Sedmidubský odkopávat míč od branky, ten však podcenil, Simr ho přeskočil a jeho střela do odkryté branky skončila na břevně. Ve 43. minutě to byl zase aktivní Simr, který vystřelil z 18-ti metrů Sedmidubský ji vyboxoval zpět do pole.

Aktivní a běhavý jihlavský výkon pokračoval i ve II. půli. V 56. minutě z levé strany odcentroval Cihlář, ve velkém vápně našel Pešku, který mířil vedle tyče. O minutu později se už Vysočina dočkala zaslouženého gólu. Po skrumáži ve vápně nejdříve Sedmidubský vyrazil střelu před sebe, ale poté se míče zmocnil Simr a s přehledem po zemi zakončil. Vedení juniorce vydrželo do 70. minuty. To po pravé straně utekl obraně Vrtěna, prudkou přízemní přihrávkou ve vápně našel Beleje, který do odkryté brány srovnal skóre utkání. Na remízovém stavu už další průběh duelu nic nezměnil.

„Krom úvodních šesti minut jsme až do 70. minuty zápasu byli lepším týmem. Hráli jsme kvalitní fotbal a na soupeře jsme byli velmi dobře takticky připraveni. Bohužel, z řady tutovek jsme proměnili pouze jednu. Získali jsme sice plusový bod, ale všichni cítíme, že jsme mohli dosáhnout na 3 body,“ zhodnotil utkání trenér Josef Vrzáček.