22.02.2011, Miroslav Fuks

Na přírodní trávě se zrodila remíza

Na přírodní trávě se zrodila remízaTým FC Vysočina v letošním roce poprvé okusil přírodní trávu. Stalo se tak v Nymburce při přípravném utkání proti Viktorii Žižkov. Duel dvou aspirantů na postup do Gambrinus ligy se nasazením blížil ligové úrovni a na promrzlém, ale regulérním terénu, přinesl remízu 1:1 (1:0). Góly orámovaly poločasovou přestávku – ve 44. minutě skóroval Markovič a ve 47. minutě vyrovnal Gabriel.

ŽižkovŽižkov
přát., úterý 22.2.2011, 14:30
1:1
(1:0)

Góly: 44. Markovič – 47. Gabriel
Žižkov: Vaclík - Zawada (88. Hřebeček), Bodeček, Kropík, Šťastný - Slodowy (80. Mašek), Súkeník (68. Zapalač), Procházka, Macek (62. Bořil), Čermák - Markovič (82. Dočekal)
FC Vysočina: Uvarenko (46. Svoboda) – Veselý, Šimáček (70. Halama), Karlík, Šilinger (50. Tlustý) – Gabriel (60. Kosak), Görner, Dort, Kopic – Bača (46. Gába), Mešanović (57. Tecl).

„Úroveň utkání se blížila parametrům mistrovského duelu. Na zmrzlém a trochu kluzkém terénu se hrál rychlý a velmi agresivní fotbal. Lze říci, že my jsme byli fotbalovějším týmem a Žižkov důraznějším. Konečnou remízu lze hodnotit jako spravedlivou. V první půli jsme měli více ze hry, bohužel jsme ve 44. minutě inkasovali „do šatny“. Chybně jsme rozehráli, ztratili jsme míč a do otevřené obrany jsme inkasovali. Naše odpověď naštěstí byla hodně rychlá. Po změně stran ve 47. minutě Kopic potáhl míč po levém křídle a na druhé straně ideálně našel nabíhajícího Gabriela, který vyrovnal. Poté se na hřišti odehrával urputný boj o každý míč a každý centimetr hřiště. My jsme si ještě vypracovali 2 velmi dobré možnosti ke skórování, ovšem bez šancí nebyla ani Viktorka. Skóre už se nakonec nezměnilo. Jsem velmi rád, že jsme toto utkání sehráli a že se žádný z hráčů nezranil. Podobný terén nás může potkat na startu jara ve Varnsdorfu,“ zhodnotil přípravný duel v Nymburce kouč Josef Vrzáček.

Jeho tým v příznivějších klimatických podmínkách a na přírodní trávě setrvá do středy. S týmem se připravují i Vaculík, Dolejš, Krutý a gólmani Rožník a Matiášek.