10.05.2009, Miroslav Fuks

O výhře Brna rozhodl Schneider

O výhře Brna rozhodl SchneiderExjihlavský František Schneider dnes rozhodl o důležité výhře „B“ týmu Brna nad stejným výběrem FC Vysočina. Domácí celek se ujal vedení po překvapivé střele už ve 20. sekundě, ovšem již v páté minutě srovnal čerstvý otec Ivan Čermák. Tříbodový zisk zachraňujícího se Brna se zrodil v 69. minutě.

Diváci: 150
Brno B: Lejsal - Smutný, Polák, Paděra, Schneider, Borák (58. Huška), Šural, Král, Jílek, Střeštík (86. Pacák), Szegedi (68. Buchta).
FC Vysočina B: Štěpanovský - Benda, Wasserbauer, Havránek, Naniaš - Dupal, Drábek (75. Demeter), Chlup, Netrda - Šamánek, Čermák.

První půle nabídla ofenzivní fotbal a především brzké góly. Snad ve dvacáté vteřině se trefil z dálky Szegedi, který překvapil jihlavského gólmana, jenž vytáhl míč až za brankovou čárou. Gól provázely spekulace, zda míč přešel celým objemem brankovou čáru, po dohodě s pomezním sudím rozhodčí Paták branku uznal. Vysočina však odpověděla už v 5. minutě, kdy si nikým neobsazený Čermák proklestil cestu až před osamoceného Lejsala a střelou k pravé tyči ho bezpečně překonal. Ve 20. minutě zkoušel z velké dálky prověřit pozornost Štěpánovského domácí Střeštík, ale jeho nebezpečná střela skončila jen těsně nad bránou. O chvíli později se zrodila obrovská šance Brna a v ní hlavičkující Šural, který se ocitl sám před Štěpanovským, jeho pokus však skončil znovu jen kousíček od vedoucího gólu. Ve 34. minutě pálil nebezpečně Střeštík z trestného kopu a Štěpanovský musel vytáhnou parádní zákrok. Na druhé straně se také mohl měnit stav. Ve 41. minutě Drábek vysunul do brejku Šamánka, který pádil sám na Lejsala. Hostující útočník chtěl brněnského brankáře přehodit, ale jeho pokus jen těsně minul břevno.
Ve druhé části měli domácí převahu, ale do velkého množství šancí se nedostávali. Pokusy Šurala se Střeštíkem končily mimo tři tyče. V 65. minutě zahrozil na druhé straně Drábek, jehož pokus z velkého vápna mířil do boční sítě. Rozhodující moment přišel v 69. minutě, kdy Schneider dostal ideální pas od Střeštíka, který mu předložil míč na zlatém podnose a pro domácího fotbalistu nebyl problém dopravit míč prakticky do prázdné brány. Výsledku mohl dát definitivní podobu v 88. minutě hlavičkující Huška, kterého ale vychytal na brankové čáře Štěpanovský.
„Po stránce taktiky a organizace hry jsme proti velmi kvalitnímu celku sehráli kvalitní utkání. Brnu jsme byli vyrovnaným soupeřem a na bod jsme rozhodně mohli dosáhnout. Škoda, že nebyly proměněny naše příležitosti za stavu 1:1 a že se rozhodčí neodhodlal k odpískání penaltové situace,“ řekl na cestě z Brna kouč Tomáš Jansa.