17.09.2016, Redakce

Premiéra trenéra Bílka skončila smírem

Premiéra trenéra Bílka skončila smíremVysočina do duelu s Jabloncem vstoupila s novým trenérem Michalem Bílkem. Radost mu mohl udělat Lukáš Vaculík, který však trefil tyč. Do vedení tak šli hosté, když se po rohovém kopu trefil hlavou Kouřil. Vyrovnat mohl Davis Ikaunieks, ale Hrubý jej vychytal. Zaslouženého vyrovnání se Vysočina dočkala v 74. minutě, kdy se po centru Vaculíka trefil hlavou Michael Rabušic. Vysočina se tak s Jabloncem rozešla smírně 1:1 a do tabulky si oba celky připsaly po bodu.

7.kolo, sobota 17.9.2016, 19:15
1:1
(0:1)
JablonecJablonec

Góly: 74. Rabušic – 22. Kouřil.
ŽK: Urblík – Doležal, Hübschman, Jiráček.
Rozhodčí: Julínek – Paták, Pelikán.
Diváci: 2338
FC Vysočina: Hanuš – Blaić, Krejčí, Rosa, Mišůn – Zoubele, Urblík – Vaculík (83. Batioja), Hronek (46. Dvořák), Ikaunieks (61. Urdinov) – Rabušic. Náhradníci: Rakovan - Šamánek, Štěpánek, Záviška.
Jablonec: Hrubý – Nový, Kouřil, Pernica (45. Končal), Hybš – Jiráček, Hübschman - Mihálik (71. Masopust), Trávník, Tecl – Doležal (83. Wágner). Náhradníci: Valeš – Mehanović, Pospíšil.

Kouč Michal Bílek oproti poslednímu duelu učinil dvě změny, když se do sestavy dostali Mišůn a Ikaunieks. Místo nezbylo na Urdinova a zraněného Šulka.

Důležitý duel, který byl premiérou exreprezentačního kouče Bílka na jihlavské lavičce, proběhl v přímém přenosu České televize. Spolu s předchozím domácím duelem hokejové Dukly a neúspěšnými výsledky se nepochybně podepsaly pod faktem, že divácká návštěva neodpovídala jeho významu z hlediska FC Vysočina. Přesto se na stadiónu sešlo přes 2.000 diváků a panovala na něm dobrá atmosféra, kterou podpořily bojovné výkony obou celků. V úvodní šanci zápasu se v 10. minutě octil Vaculík, ke kterému se na zadní tyč dostal centr z levého křídla. Jihlavský kapitán střílel pohotově, ale trefil jen tyč. V 16. minutě se po narážečce s Rabušice dostal ke střele Zoubele, ale jeho rána branku minula. Na druhé stranu Hanušovu pozornost ve 20. minutě zpoza vápna vyzkoušel Nový. Jihlavský gólman míč vyrazil na roh. Vzápětí Rabušic zatáhl míč před vápno, kde našel Vaculíka, který střelou z otočky našel náruč Hrubého. První gól se tak zrodil na druhé straně. Ve 22. minutě Trávník rozehrál rohový kop z pravé strany, ve vápně si na míč naběhl obrovitý Kouřil a hlavou překonal Hanuše – 0:1. Ve 25. minutě Ikaunieks zpoza velkého vápna vyzkoušel Hrubého, ale pomalá střela jej nemohla ohrozit. Po půlhodině hry se k odraženému míči a střele dostal Hübschman, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Hosté hrozili hlavně z rohových kopů. V rozmezí 36. a 37. minuty se k nebezpečným zakončením hlavou dostali znovu Kouřil a později Doležal. Naštěstí branku netrefili. V 39. minutě se do obrovské šance dostal Ikaunieks, kterého Blaič poslal za obranu, ovšem lotyšský útočník Hrubého nepřekonal a získal jen roh. Plejádu šancí prvního dějství zakončila šikovná zasekávačka  a následné střela Mišůna, kterou u tyče vyrazil Hrubý.

Kouč Bílek do druhé půle nasadil Dvořáka za Hronka a po čtvrthodině i Urdinova místo Ikauniekse. První příležitost měl v 54. minutě po uvolnění od Rabušice Zoubele, ovšem z hranice vápna střílel nad břevno. Vysočina se tlačila do útoku, ale narážela na koncentrované obranné šiky zelenobílých, navíc její snahu srážely nepřesnosti v předfinální fázi. Velký pozor si musela dávat i na brejky Jablonce. V 68. minutě za obranu Vysočiny prošel balón, kterého se chopil Mihálik, ale Hanuš s výraznou pomocí obránců nakonec podruhé neinkasoval. Domácí celek za svoji snahu a bojovnost dočkal zaslouženého vyrovnání v 74. minutě, kdy Zoubele do pravého křídla posunul míč na Vaculíka, jenž přes branku poslal nadýchaný bochánek přesně na hlavu Rabušice – 1:1. V 77. minutě Vysočina přežila velkou šanci Jablonce, kdy Doležal nedosáhl na centr zleva, a vzápětí se po ose Urdinov – Dvořák řítil zleva na branku Rabušic. Na velkém vápně našel volného Zoubeleho, ovšem ten tísněn zakončit nedokázal. Nervózní závěr šance nepřinesl. Tedy až na nastavený čas, kdy Rabušic udržel míč, posunul jej doprava na Blaiće a ten našel hlavu Urdinova. Makedonec však kulatý nesmysl nedokázal usměrnit do sítě. Duel tak vyústil do asi zasloužené remízy 1:1.

7.kolo | FC Vysočina - Jablonec | 1:1
21.kolo | Jablonec - FC Vysočina | 5:0