24.09.2013, Miroslav Fuks

Příbram byla efektivnější, než juniorka Vysočiny

Příbram byla efektivnější, než juniorka VysočinyJuniorský tým FC Vysočina sehrál na půdě Příbrami vyrovnaný duel, v němž však byl domácí celek efektivnější a důraznější v pokutovém území. Zvítězil 2:0 (1:0), když skórovali zkušení hráči Abrahám a Krbeček.

Rozhodčí: Vlaskuj – Pospíšil, Duchoň
Příbram: Rondzik – Krameš, Divíšek (66. Dušek), Viták, Videgla, Soldát, Krbeček, Abrahám (67. Červeňák), Hanuš, Stratil, Brandner.
FC Vysočina: Kotnour – Mikula (81. Tomovič), Pedro, Berky, Šilinger (63. Levai) - Fulnek, Demeter, Štancl (56. Šuta), Kosak (73. Kelbler) - Forllandsar (30. Urbánek), J.Kučera.

Jako první prověřil Kotnoura v 8. minutě domácí Videgla. O dvě minuty později si první pokus Jihlavy po centru Demetera připsal Kučera, ale zamířil nad branku domácích. Ve 13. minutě po přímém kopu Hanuše z třiceti metrů hlavičkoval Abrahám těsně mimo branku Jihlavy. Na druhé straně ve 23. minutě lapil tečovanou střelu Kosaka Rondzik. Tentýž uzdravený hráč Vysočiny neuspěl ve velké šanci ani o pět minut později. Rondzikem si s jeho pokusem nadvakrát poradil. V 36. minutě po centru Hanuše vypálil dělovku Abrahám, ale Kotnour střelu vyrazil. O chvilku později Abrahám nastřelil nůžkami tyč a odražený míč dorazil do brány útočník Krbeček – 1:0. Brzy poté domácí mohli vést po střele Hanuše 2:0, ale Šilinger balón vykopl z brankové čáry.

Příbram se už v 50. minutě ujala klíčového vedení 2:0. Videgla přihrál ve vápně Abrahámovi a ten svou střelou zvýšil vedení. O pět minut později zlikvidoval Kotnour brejk Brandnera. V 60. minutě neproměnil svoji třetí šanci v utkání Kosak, který po přihrávce Fulneka trefil pouze připraveného Rondzika. Chvilku na to zakončil brejk hostujícího výběru střelou do tyče Mikula. Skóre se neměnilo ani v 78. minutě, kdy brankář Kotnour zlikvidoval nebezpečnou střelu Brantnera. A v 84. minutě neuspěl ani hostující Levai, který z velké blízkosti zakončil těsně vedle.

15.kolo | Příbram - FC Vysočina | 5:0
29.kolo | FC Vysočina - Příbram | 3:0