16.08.2015, Miroslav Fuks

Slavia Vysočinu sestřelila ze standardních situací

Slavia Vysočinu sestřelila ze standardních situacíJihlavskou neporazitelnost v pražském Edenu ukončilo 4. kolo SYNOT ligy v ročníku 2015/16. Domácí mocně toužili po první výhře v sezóně a rozhodli o ní prakticky již v prvním dějství, když se prosadili ze dvou rohových kopů. Ve druhé půli domácí zareagovali na herní snahu Vysočiny tím nejlepším způsobem – poctivou defenzívou a dalšími brankami. Sešívaní zvítězili 4:0 (2:0) a FC Vysočina porazili po šesti zápasech.

Diváci: 5127
Slavia: Berkovec – Mikula, Bílek, Deli, Jablonský (60. Švec) – Souček, Hrubý – Voltr (83. Bazal), Štohanzl, Černý (77. Zmrhal) – Škoda. Náhradníci: Hrubeš – Piták, Červenka, Dostál. Trenér Dušan Uhrin ml.
FC Vysočina: Hanuš – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – Marek, Šulek – Batioja, Jungr (64. Dvořák), Vaculík (59. Nerad) - Mešanović (77. Marcin). Náhradníci: Rakovan – Opluštil, Demeter, Fulnek. Trenér Luděk Klusáček.

Trenéři FC Vysočina před utkáním na Slavii avizovali, že uvažují o změně úvodní jedenáctky, ovšem nakonec se drželi hesla „vítězná sestava se nemění“. Nadále museli vycházet z faktu, že postrádají zraněné Jánoše, Přeučila, Tlustého a Šourka.

Slavia do zápasu vlétla na promáčeném terénu s velkou aktivitou a náporem. První střelu utkání vyslal ve 3. minutě domácí Jablonský z 20 metrů, ale našel jen Hanušovy rukavice. Následovalo několik standardních situací. V 8. minutě vyslal nepříjemnou střelou z přímého kopu Hrubý, kterou Hanuš musel vytěsnit na roh. Zahrával jej Hrubý a domácí se z něj dočkali vedoucí branky utkání, když se hlavou k tyči prosadil Škoda – 1:0. Vysočina poté zvýšila aktivitu, ale přes zodpovědnou defenzívu sešívaných se do šancí nedostávala. Ve 25. minutě vypadal velmi nebezpečně centr Mišůna po vysunutí ze strany Šuleka. Snesl se na hlavu Mešanoviće, ovšem jeho pokus byl sražen na roh. Ten šanci nepřinesl. To na druhé straně ve 29. minutě zapršelo z dalšího rohu Slavie. Domácí jej rozehráli na krátko a hlavička Deliho byla prostě nechytatelná – 2:0. Vzápětí pronikl do vápna Mešanović, ale Berkovec s jeho střelou neměl velkou práci. V 35. minutě dostal po dobré kombinaci prostor ke střele Batioja, ovšem pálil nad břevno. O chvíli později táhl Kukoľ nadějný rychlý brejk, který však ohrožením domácí branky neskončil, neboť stoper Bílek byl na správném místě. Vysočina se snažila o kombinaci a nalezení skulinek ve slavistické defenzívě, ovšem zformovanou obranu Slavie nepřekonala. První dějství tak skončilo 2:0.

Jihlava se s nepříznivým skóre nechtěla smířit, což dokumentoval její vstup do druhé půle. Ve 49. minutě poslal centr do vápna Šulek a Mišůn míč posunul do nebezpečného prostoru na jihlavské útočníky. Od Jungra se poté balón dostal k Mešanovićovi, který ve velké šanci střílel vedle tyčky. Vysočina byla nadále velmi aktivní a hrozila. V 53. minutě se odražený míč dostal k Mišůnovi, jehož tečovaný projektil Berkovec vytěsnil na roh. V 56. minutě zakončoval standardní situaci Marek, jehož rána z 22 metrů skončila v Berkovcově náručí. Co však byla platná aktivita a držení míče, když první nebezpečná akce Slavie skončila třetí brankou v Hanušově síti. Padla v 59. minutě opět po standardní situaci, kdy mohl hlavičkovat zcela nekrytý Deli, jehož pokus Hanuš stihl vyrazit, ovšem pouze před dorážejícího Součka, jenž měl při vstřelení branky lehkou práci – 3:0. V 64. minutě se o snížení brankové ztráty pokusil Šulek, ke kterému se dostal odražený míč po rohovém kopu, ovšem jeho rána letěla nad břevno. To Škoda s přesností zakončení neměl problém. V 65. minutě brejk zakončil přesnou ránou k zadní tyči – 4:0. V 67. minutě se do zakončení drali Nerad a po něm Batioja, ovšem scházel jim kousek štěstí. V 75. minutě po stříleném centru Marku neuspěli Batioja a Dvořák, kteří se na zadní tyči tlačili do koncovky. Jihlava Slavii dusila na její polovině, ale zároveň čelila brejkům sešívaných. V 82. minutě mohl podruhé skórovat Souček, ale Hanuš na jeho tečovanou ránu dokázal včas zareagovat. V 85. minutě se pak v šanci ocitl Bazal, ale nenašel podporu spoluhráčů. Vysočina tak vůbec poprvé v ligovém utkání prohrála na půdě Slavie. Věřme, že jihlavští fotbalisté vysokou porážku odčiní tím nejlepším způsobem – domácí výhrou nad Slováckem!

Hráč utkání za FC Vysočina: 1. Jan Hanuš 36%, 2. Augusto Batioja 13%, 3. Muris Mešanović 12%, 4. Petr Nerad 11%, 5. Jiří Krejčí 6%, 6. Marek Jungr 5%, 7. Milan Mišůn 4%, 8. Tomáš Marek 4%, 9. Lukáš Vaculík 3%, 10. Peter Šulek 2%, 11. Lukáš Kryštůfek 2%, 12. Pavel Dvořák 1%.

4.kolo | Slavia - FC Vysočina | 4:0
18.kolo | FC Vysočina - Slavia | 0:0