02.05.2017, Petr Chudoba

U19: Prohra v Olomouci

U19: Prohra v OlomouciStarší dorostenci U19 sehráli další těžké jarní utkání, tantokrát na půdě Olomouce. Utkání bylo zpočátku vyrovnané, ale nepozornost na konci poločasu dostala domácí do vedení. Vyloučení domácího brankáře zkraje druhého poločasu vedlo k velkému tlaku, ale bez vyložených šancí a tak domácí slavili výhru 2:0.

OlomoucOlomouc
27.kolo, sobota 29.4.2017, 11:00
2:0
(1:0)

Góly: 41. Baďura, 90.+4. Zlatohlávek (pen.)
FC Vysočina: Konrád – Pavlík (63. Svoboda), Vrzal, Křišťál, Dujmović – Karmazín – Matulka (58. Křivánek), Smejkal, Časta (69. Bojo), Fikar (73. Průša) – Lorenc.

„V úvodu utkání nás dvakrát podržel Konrád. Následně jsme si vytvořili dvě jasné šance my. Lorenc ani Smejkal však domácího brankáře nepřekonali. Chvíli před poločasovou přestávkou jsme nezareagovali na rychlé rozehrání přímého kopu z hranice půlící čáry. Míč se rychle dostal do našeho pokutového území, kde se nechal Vrzal jednoduše obejít a zpětnou přihrávku si našel Baďura, který se nemýlil.

V 55. minutě byl vyloučen domácí brankář, který metr před pokutovým územím fauloval Smejkala, který by již šel sám na prázdnou bránu. Od této chvíle jsme si vytvořili určitý tlak, ovšem bez šancí. Postupně jsme střídáním přidávali ofenzívní hráče. V rozestavení jsme přešli na tři obránce a navýšili tím o jednoho hráče v útoku. V kombinaci jsme ovšem měli zachovat větší klid. Přišlo mi, že jsme strašně ukvapeně spěchali a dávali dlouhé míče do pokutového území Olomouce z moc velké dálky. Měli jsme se kombinačně více přiblížit k domácí bráně. Takto nám většinu centrovaných míčů posbíral stoper Neuer. Při těchto centrovaných míčích musíme být více důrazní. Musíme se více rvát a lépe si načasovat náběhy do rozhodujících prostorů. V jedné příležitosti se objevil Svoboda, který střídajícího brankáře nepřekonal. V nastavení jsme inkasovali druhou branku z pokutového kopu po faulu Dujmoviće.

Odjíždíme tak bez bodu, což nás mrzí. Po vývoji dnešního zápasu všichni cítíme, že jsme měli na to, abychom bodovali. Bez vstřeleného gólu je toto však utopie. V koncovce se opravdu velmi trápíme. Ze hry jsme měli tři obrovské příležitosti. Nepomohli jsme si ani standardní situací, přitom jsme dnes kopali patnáct rohových kopů…. Musíme však zvednout hlavu a rvát se dál. Musíme všichni věřit, že máme na to, abychom se dotáhli na barážové místo!“ řekl po utkání trenér Průša.