04.09.2017, Petr Chudoba

U19: Těžký zápas v Kroměříži zvládli na výbornou

Starší dorostenci hráli druhé venkovní utkání za sebou a i tentokrát ho zvládli, když porazili Kroměříž díky brance Lorence 1:0. Navázali tak na dobré výsledky z předchozích zápasů a i šesté utkání vyhráli!

Diváci: 50
FC Vysočina: Duba – Křišťál, Trojánek, Mikuška, Řezáč – Urbánek, Šrámek (75. Havlín) – Svoboda T. (81. Lát), Matulka, Lokvenc (65. Malata) – Lorenc (81. Svoboda A.).

„Čekali jsme velmi těžké utkání, což se do puntíku potvrdilo. Kroměříž je doma velmi silná. Těžko jsme se přes rychlé hráče domácích prosazovali a vytvářeli si šance. Největší měl v první půli Lorenc, kterého však domácí brankář vychytal. Následně jsme měli štěstí, když domácí hráč nastřelil naše břevno. V závěru první půle byl ještě v šanci T. Svoboda, jehož střelu stačil brankář Kroměříže vyrazit. Ve druhé půli jsme již měli více držení míče a hrálo se více na polovině domácích. Ovšem bez jasných gólových šancí. Do střely se dostal Šrámek, který však přestřelil. Následně nás v jasné šanci domácích podržel Duba, který samostatný nájezd ustál a reflexivně nohou zakončení domácího hráče vyrazil na rohový kop. V 65. minutě jsme se rozhodli do hry poslat Malatu a tento tah nám vyšel. Zjednodušili jsme hru a Malata nám začal vyhrávat osobní souboje. Po jednom takovém propadl míč ke Šrámkovi, který jej ukázkově předložil před branku Lorencovi, který nám zajistil tři body. Domácím za předvedenou hru skládám kompliment. Myslím, že pokud budou hrávat takto, tak si z Kroměříže málokdo odveze výhru. Naše hráče chválím za bojovnost a za trpělivost, s kterou si šli za výhrou!“ zhodnotil utkání trenér Kamil Průša.