22.04.2007, Miroslav Fuks

Vysočina ani v přesilovce neudržela vedení

Vysočina ani v přesilovce neudržela vedeníFotbalisté FC Vysočina tolik potřebné tři body z půdy Bystrce nedovezli. Přes velmi dobře se vyvíjející zápas, ve kterém hráli domácí o desíti a Vysočina se v první půli ujala vedení, se Jihlavě nepodařilo vstřelit potvrzující druhý gól a naopak Bystrc dokázala z pokutového kopu srovnat na konečných 1:1. Při výhrách Žižkova, HFK Olomouc a Bohemians představuje pouhý bod z Brna nepříjemnou ztrátu v postupových propočtech.

Diváci: 790

Bystrc: Hrubý - Krejčíř, Houšť, Schuster, Mrázek (57. Zedníček) - Kasálek, Nechvátal, Bajer, Belej – Smutný (80. Novakovic), Bielik (32. Jirásek).
FC Vysočina: Tulis - Veselý, Kadlec, Šourek, Drga (84. Čermák) - Svoboda, Lovětínský, Vladyka (45. Gorol), Cihlář - Faldyna, Rabušic.

Trenér Milan Bokša dal důvěru stejné základní sestavě, která v posledním kole na domácí půdě nadělila čtyři góly Vítkovicím. Jediná avizovaná změna nastala na postu gólmana, kde dlouhodobě zraněnou jedničku týmu Branislava Rzeszota nahradil Petr Tulis. Dále scházeli zranění Baláž s Malínkem, ke kterým se bohužel v závěru první půle přidal zraněný kapitán Petr Vladyka. První zprávy mluví o nataženém či dokonce natrženém stehenním svalu.
Vysočina utkání zahájila aktivně a od začátku byla nebezpečnějším týmem. Výrazně jí v tom napomáhalo intenzivní povzbuzování početného táboru jihlavských fanoušků. V první velké šanci se v 15. minutě objevil kanonýr Faldyna, který však krásný centr nezpracoval ideálně a přestřelil. Domácí kontrovali velkou příležitostí Smutného, která si však cestu do branky nenašla. Tentýž hráč pálil podruhé nebezpečně v 18. minutě. Ve 20. minutě se v obrovské šanci objevil Cihlář, ke kterému se na malé vápno dostal odražený míč, ovšem bystrcký gólman Hrubý dokázal gólu senzačně zabránit. Důležitý moment duelu nastal ve 29. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí střední záložník Nechvátal. Neméně důležité bylo, že Vysočina přesilovku dokázala velmi rychle využít. Již po dvou minutách se totiž trefil Roman Drga a připsal si tak premiérový zásah v jihlavském dresu. Drgovi míč prostřelil Faldyna a náš levý bek míč od tyče napálil do sítě. Jihlavu vstřelený gól a vidina přesilovky notně posílila. Naši hráči do půle v pohodě kontrolovali hru a drželi míč na svých kopačkách.
Ani ve druhé části Vysočina nikam nepospíchala a čekala na brejkové šance ke vstřelení druhé branky. V šancích zavánějících gólem se tak objevili Rabušic či Cihlář. Domácí se pokoušeli o postupný protiútok a především, narozdíl od trochu profesorsky hrající Vysočině, příkladně bojovali. Jejich obrovská snaha a nasazení hraničící s brutalitou nakonec slavily úspěch. V 74. minutě byl ve vápně Veselým sražen domácí hráč a z následného pokutového kopu se stoper Schuster nemýlil – 1:1. Tlak ve zbývajících 20 minutách Vysočině ke vstřelení vítězného gólu nestačil. Vysočina v tabulce zůstala třetí s tříbodovou ztrátou na druhou HFK Olomouc, navíc čtvrtí Bohemians mají nyní shodný počet bodů jako Vysočina, tedy 41.