10.01.2018, Miroslav Fuks

Vysočina do roku 2018 vstoupila remízou s Hradcem Králové

Vysočina do roku 2018 vstoupila remízou s Hradcem KrálovéFotbalisté FC Vysočina na xaverovské umělé trávě sehráli svůj úvodní duel v Tipsport lize a též první zápas v kalendářním roce 2018. V duelu dvou výrazně odlišných poločasů remizovali s druholigovým Hradcem Králové 2:2 (0:2). V prvním dějství byli lepším celkem jihlavští a šli do zaslouženého vedení díky trefám Jozefa Urblíka a Matúše Marcina. V druhém poločase Vysočina výrazně pozměnila sestavu a iniciativu převzal Hradec, jenž nakonec v zajímavém utkání stihl vyrovnat.

Diváci: 80
Hradec Králové: I. půle: Ottmar – Pajer, Martan, Nosek, Vlkanova, Shejbal, Súkennik, Kvída, Schwarz, Kropáček, Čech. II. půle: Vízek – Miker, Zorvan, Krátký, Janoušek, Funda, Šípek, Bederka, Mudra, Plašil, Eliáš
FC Vysočina: I. půle: Valeš – Nový, Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Mara – Fulnek, Marcin, Urblík, Popović – Turyna. II. půle: Rakovan – Pecháček, Krejčí, Štěpánek, Schumacher (70. Řezáč) – Mara – Fulnek (70. Matulka), Mašić, Daníček, Ming Hao - Klíma.

Za Vysočinu vůbec poprvé nastoupili Valeš, Turyna, Mara, Mašić a dva testovaní fotbalisté – Neměc Till Schumacher a Číňan Zhou Ming Hao. Ve druhé půli se do hry dostali i dorostenci Řezáč a Matulka.

Hráči v modrém do utkání velmi dobře vstoupili a herní převahu si udržovali prakticky po celou první půli. První šanci měl v 9. minutě po centru Fulneka hlavičkující Turyna, ovšem Ottmar byl na místě. Hosté odpověděli o minutu později závarem po rohovém kopu, při němž Valeš nedokázal ideálně vyboxovat míč, ale obětavě mu vypomohl Schumacher. Vzápětí na druhé straně hezky vypálil ze střední vzdálenosti Urblík, ale těsně minul. Ve 12. minutě byl do vápna uvolněn hradecký Súkeník, ale Valeš proti hradeckému hráči včas vyběhl a střelu chytil. Hektickou pasáž završila 13. minuta, kdy byla Vysočina velmi blízko úvodní brance zápasu. Po centru Popoviće se k odraženému míči dostal ve vápně Nový a napálil tyč, následný odražený míč umístil do branky Marcin, ale Ottmar včas zasáhl. Aktivnější Jihlava se vedení přeci jenom dočkala ve 21. minutě. Centr Popoviće z levé strany se dostal do vápna na Fulneka, jenž posunul na Nového a ten našel na hranici penalty ještě lépe postaveného Urblíka, který se z první trefil do šibenice – 0:1. O pět minut později už bylo jihlavské vedení o dvě branky, neboť Turyna do vápna vysunul Marcina, který se pohotově trefil přesně k zadní tyči – 0:2. V 33. minutě se do odraženého balónu opřel Fulnek, ale blokující obránci jeho ráno tečovali na roh. V 37. minutě se po rohu dostal k hlavičce jeden z Votroků, ale Valeš s jeho pokusem neměl potíže. A jihlavský gólman byl na svém místě i v poslední minutě prvního dějství, kdy si poradil se střelou Schwarze ze střední vzdálenosti.

Druhá půle byla ve znamení převahy Hradce. V 52. minutě z dvaceti metrů napřáhl Janoušek, ale přestřelil. O dvě minuty později vyslal technickou střelu Miker, která se po teči otřela o tyč. V 63. minutě se zase o brankovou konstrukci zastavila střela Krátkého. Votroci se zasloužené branky dočkali v 66. minutě po rohovém kopu, kdy se vybíhající Rakovan nedostal k míči a jeden z útočících hráčů odhlavičkoval míč před volného Mikera, jenž do prázdné brány pohodlně hlavou skóroval – 1:2. V 72. minutě tentýž hráč hlavou promarnil velkou šanci na zadní tyči. V 79. minutě Rakovan podržel svůj tým, když lapil střelu Šípka. O sedm minut později však byl krátký na přihrávku Šípka a lehkou dorážku Mikera, který tak vyrovnal na konečný stav 2:2.

8.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 0:1
22.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 0:1