29.05.2010, Miroslav Fuks

Vysočina na Dukle vybojovala bod a potvrdila 4. místo

Vysočina na Dukle vybojovala bod a potvrdila 4. místoTým FC Vysočina i na pražské Julisce prodloužil svoji sérii neporazitelnosti a to již na 12 zápasů. Domácí Duklou remizoval 1:1 (0:0), čímž zároveň potvrdil svoji konečnou 4. příčku v letošním ročníku II. ligy ČMFS. Po nepovedeném podzimu to bezesporu představuje úspěch. Dodejme, že skóre posledního venkovního utkání Jihlavy otevřel v 50. minutě vlastní brankou domácí Šmíd a v 63. minutě vyrovnal Chigou.

Diváci: 450
Dukla Praha: Rada - Pospíšil, Vorel, Šmíd, Min - Malý, Šiml (75. Hanousek), Gedeon, Berger (64. Antipov) – Svatonský (87. Hašek), Chigou.
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić - Görner, Karlík, Dort (77. Gába) - Dolejš, Franěk (73. Simr), Demeter (85. Kosak).

Kouč Luboš Urban se musel obejít bez avizovaných zraněných Veselého, Zelinky, Mešanoviće a čerstvě i Krutého. Naopak mohl nasadit Karlíka, kterému skončil trest za žluté karty. Právě on posadil na lavičku Gábu. Místo Krutého v se základní sestavě poprvé objevil Demeter.

První půle byla ve znamení aktivnější Dukly Praha, která více kombinovala, prezentovala se aktivním presingem a tlačila se do útoku. V první šanci byl ve 4. Malý, který tvrdě vypálil, Uvarenko jeho střelu vyrazil jen Chigouovi, který vracel před bránu na Svatonského, jenž v nelehké pozici míč netrefil ideálně. V 8. minutě z pravé strany nacentroval Pospíšil, míč prolétl až na zadní tyč, kde skluzem zakončoval Berger, bohužel pro domácí nepřesně. Ve 21. minutě Malý rozehrál vtipně standardku na Vorla, ten posunul na Šmída, který hlavou přestřelil. Vysočina si šance vypracovala až v závěru poločasu. Ve 40. minutě Dolejšova střela z rohu velkého vápna mířila nad a především v 44. minutě měl stoprocentní šanci Görner! To Dolejš potáhl míč po pravé straně, přihrál mu „pod sebe“ a Görner napálil míč do břevna!

I druhou pětačtyřicetiminutovku zahájila aktivně Dukla, což potvrdila pěkná akce Malého, který našel ve vápně Bergera, ten ale hlavou mířil těsně vedle. Vysočina vycházela z defenzivní taktiky do rychlých brejků a v 50. minutě se ujala vedení! To Göner našel ve vápně Fraňka, jehož centr si srazil do vlastní brány obránce Smíd – 0:1. Vzápětí Jihlava šla do dalšího zajímavého kontru, ovšem Franěk závěr celé akce neustál. Domácí byli otřeseni nepříznivým průběhem utkání a 10 minut se nemohli dostat do hry. V 63. minutě jim však pomohl šťastný odraz míče k vyrovnání. Balónu se zmocnil Svatonský, přihrál na Chigoua a ten se krásně trefil ke vzdálenější tyči – 1:1. V 66. minutě opět zahrozila Dukla, neboť Malý zahrával standardní situaci, jeho kop přizvedl jeden hráčů ve zdi a míč prolétl jen těsně vedle pravé tyče Uvarenkovy brány. „Vojáci“ byli nadále aktivnější a v 74. minutě zahrozili po rohovém kopu, kdy se míč snesl na hlavu Chigoua, který přestřelil. Závěr zápasu přinesl úpornou a neefektivní snahu Dukly o vstřelení rozhodující branky, která však ztroskotávala na kvalitní obraně Vysočiny. Navíc si domácí museli dávat pozor na jihlavské kontry. Konečná remíza byla zasloužená.