17.04.2009, Jaroslav Wollmann

Vysočina na jaře poprvé doma padla

Vysočina na jaře poprvé doma padlaNapravit dojem z nepříliš povedeného utkání na Dukle, chtěli hráči Vysočiny v domácím duelu s Třincem. Před osmým vzájemným zápasem ve druhé lize hovořili statistiky jasně. Jihlavané ještě nepoznali hořkost porážky, ba co víc neinkasovali ani branku. Leč všechno jednou končí, což bohužel přišlo pro svěřence Karola Marka v nejméně vhodnou dobu. Po brance Víta Precechtěla z 25. minuty si tři body za výhru 1:0 odváží Třinec.

Diváci: 1950
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Gába, Vepřek (46. Mareš) - Veselý (70. Vydra), Lovětínský, Urban, Štohanzl - Simr (34. Kaplan), Faldyna
Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Chlebek, Zbončák - Kuděla, Hanus (90. Šalamoun), Malíř (83. Fizek), Ceplák (81. Joukl) - Přecechtěl, Szmek

Jihlavská sestava doznala oproti neúspěšnému zápasu na Dukle dvou změn. V brance nahradil Wintera Vojáček a místo Karlíka se do sestavy vrátil výrazně ofenzivnější kapitán Faldyna. Po nemoci zatím nebyl ani na lavičce zkušený Kadlec. Naopak si v průběhu utkání ligovou premiéru v jihlavském dresu odbyl Mareš.
Druhá porážka Jihlavy v řadě notně zkomplikovala šance Vysočiny na vytoužený návrat do Gambrinus ligy. Téměř dva tisíce natěšených jihlavských fanoušků viděly v pátečním večeru jen jednu branku, kterou pro ně bohužel vstřelil třinecký útočník Přecechtěl. Ten ve 25. minutě využil chyby obránce Gáby a přesnou střelou nedal Vojáčkovi šanci. O dvě minuty později mohly akcie Jihlavy klesnout ještě níže, jihlavský brankář ale svojí velkou chybu spočívající v nastřelení útočníka Szmeka při odkopu dokázal na poslední chvíli napravit. Po půlhodině hry se do velké šance dostal Veselý, Lipčákem vyraženou střelu Urbana však mezi tři tyče nenasměroval a těsně minul pravou tyč. Trvalá převaha domácích přinášela pouze míč na jihlavských kopačkách a řadu standardních situací, zejména pak rohů. To spíše z brejků hrozili hosté díky prodyšné levé straně. Ve 44. minutě Malíř centroval do jihlavského pokutového území, balon se snesl přímo na hlavu Cepláka, a ten ve velice dobré příležitosti jen těsně přestřelil jihlavskou branku!
Ve druhém poločase se sice Jihlava v sestavě i s Pavlem Marešem snažila s výsledkem něco udělat, pevná třinecká obrana ovšem soupeři nedovolila téměř nic. Nepomohlo zařazení mladíka Vydry, nákopy do vápna, snahy vymodlit si penaltu či řada rohů a standardek. Třinec nad Jihlavou zvítězil poprvé v historii a zaslouženě.

Referát z utkání poskytl internetový portál vFotbal.cz, který je marketingovým partnerem FC Vysočina Jihlava.