25.06.2016, David Zeman

Vysočina první přípravné utkání zvládla

Vysočina první přípravné utkání zvládlaVysočina zahájila blok letních přípravných zápasů utkáním s Táborskem. Hosté sice do utkání vstoupili lépe, gól ale v první půli vstřelila Vysočina, když se prosadil Zoubele. Ve druhé půli přidali góly ještě Dvořák a Vaculík a Jihlava tak zvítězila 3:0 (1:0).

přát., sobota 25.6.2016, 11:00, Na Stoupách
3:0
(1:0)
TáborskoTáborsko

Góly: 25. Zoubele, 76. Dvořák, 82. Vaculík.
FC Vysočina: 1. poločas: Kotnour – Blaić, Kryštůfek, Rosa, Urdinov - Fulnek, Šulek, Zoubele, Záviška - Harba, Šamánek. 2. Poločas: Rakovan – Blaić (67. Záviška), Kryštůfek, Krejčí, Novotný – Vaculík, Urblík, Nerad, Hronek – Batioja, Dvořák.
Táborsko: Brych – Landovský, Nešický, Ciku, Galvas, Běloušek, Presl, Mráz, Traoré, Hanzlík, Mrázek.

První přípravné utkání letošní letní přípravy začali lépe hosté, kteří byli velice aktivní a i poměrně nebezpeční. Už v 9. minutě se ke střele po odraženém míči dostal Landovský, branku ale netrefil. O dvě minuty později prostrčil z Mrázek opět na Landovského, který zhruba z penalty trestuhodně přestřelil bránu. Ve 13. minutě se dostal k míči po standardní situaci Traore, ale z malého vápna v poměrně složité pozici nedokázal nasměrovat míč do brány. Poté se hra vyrovnala a do šancí se začala dostávat i Vysočina, ve 24. minutě se dostal na levé straně k míči Zoubele a centrovaným míčem po zemi hledal Šamánka, který by uklízel do prázdné brány, ale těsně před ním odehrál balon hostující obránce. Hned po následujícím rohu už se Vysočina radovala, když se prosadil Lukáš Zoubele technickou střelou po zemi na zadní tyč - 1:0. Ve 37. minutě si Jakub Fulnek poradil před vápnem s dvojicí hráčů a tvrdou ránou napálil rukavice hostujícího golmana.

Do druhé půle nastoupili dvě úplně rozdílné jedenáctky a aktivnější byla ta jihlavská, šance ale nepřicházeli. Až v 63. minutě se odrazil na vápně míč k Urblíkovi, který ale napálil míč nad bránu. V 70. minutě přiletěl před Rakovanovu bránu ostrý centry ze strany, který jihlavský gólman pouze protečoval a na zadní tyči mohl do prázdné brány dávat hráč Táborska, trestuhodně svou šanci ale zahodil a vůbec netrefil bránu. V 76. minutě přišel další gól Jihlavy, když Batioja na levé straně vybojoval míč, před Hronkovi, který našel úplně před prázdnou bránou Dvořáka a ten se nemýlil - 2:0. O šest minuty později už to bylo 3:0, když opět Batioja dokázal dostat balon za obranu na Dvořáka, který krásnou přihrávkou po zemi našel Vaculík a ten se dokázal prosadit.